Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında SGK müracaatında evrak gelir için onaya gitmiş ne demek?

Asablar

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Slm aleyküm arkadaşlar benim de iş kazası vardi sgk ya da sürekli iş göremezlik için başvuru da bulundum şimdi sgk diyorki evrak gelir için onaya gitmiş ne demek bana bir bilgi verirseniz sevinirim saygılar

As kurula girmiş evrakların kurul işkazasi derse seni hastaneye yolluyacak sgk orda raporun yüzden 10u geçerse seni maaşa bagliyacak

İş kazası

Merhabalar sizden ricam bana bir bilgi verirseniz sevinirim ben iş kazası geçirdim ve sgk heyete gonderdi 7ay oldu sgk diyorki evrak gelir için onaya gitmiş bu ne demektir ve ne kadar zaman geçer daha sürecek mi acaba saygılarımla

Sayın oturan boğa benim de iş kazası geçirdim inşaatta elektrik çarpması sonucu sağ umzum kirik çatlak çikik oldu tabi ki kas damar lif sinir hasarida var heyete girdim ama sonuç hala çikmamiş 7ay oldu ne zaman çikar yada nasil bir oran çikar dilekçe yazdim sgk ya gelir için dosyan onaya gitmiş ne demek LÜTFEN BANA BİR BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM SAYGILARIMLA

Asablar maaş bağlama süreçleri genelde uzun sürüyor. dosyan onaya gitti dedilerse biraz daha beklemen gerekiyor. Bu süre ne kadar sürer onu bilmek imkansız. Devletin işine kimin aklı eriyorki bazıları erken bağlanıyor bazıları uzun sürüyor..... sana şu kadar sürer bu kadar sürer demekte mantıklı değil. çoğu gitmiş azı kalmış. sabır edeceksiniz, başka çareniz yok. Bizde maaş bağlanırken çok bekledik. sabır ettik.

Sana tavsiyem E-devlet üzerinden yani www.turkiye.gov.tr sitesinden dosyanı takip et. orada dosyanın hangi durumda olduğunu görebilirsin.

Tşk ederim bilgi için yani maaş bağlama ihtimali var mı bide e devlet üzerinde bulamadım saygılarımla iyi günler

@Asablar Size Dosyan onaya gitmiş dedilerse... benim anladığım %10 ve üstü bir oran çıkmış demek olabilir. bu yüzden dosyanız onaya gönderilir... %10 ve üstü oran alana sürekli iş göremezlik aylığı bağlanıyor.

Size şu oranı alırsınız bu oranı alırsınız demek yanlış, herkesin sağlık durumu farklılık gösteriyor. Önemli olan tedaviniz bittikten sonra iş gücünüzü etkileyecek sağlık probleminiz var mı yok mu. Buna da heyet karar veriyor. Bunun için sabır edip beklemek gerekiyor. Emin ol bizde çok bekledik.

Evrak takibi için
E-devlet üzerinden aşağıdaki linki kontrol edin.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sso-evrak-takip

Ayrıca SGK sitesindede şurayı kontrol edin

https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

Tşk ederim

Sizin dediniz gibi ama hala çok slkintim var yani hala dedavim devam ediyor ileşmem uzun sürer galiba

Asablar Tedavisi uzun sürenler için kontrol muayene şartı konarak iş göremezlik aylığı bağlanıyor. Kontrol tarihi geldiğinde tekrar sağlık durumunuz değerlendiriliyor. Bu forumda kontrol muayene tarihi belirlenen arkadaşlar vardı.

aşağıdaki linkteki arkadaşın 2 yıl sonraya kontrol muayene tarihi verilmiş. Tedaviniz sürüyorsa sizede böyle kontrol muayene tarihi verebilirler...

https://www.engelliler.biz/forum/ka...i-ve-2-yil-sonraya-kontrol-serhi-eklendi.html

Sayin TR123

size bas ettiğim gibi sgk dan orani öğrendim %13.5 çikti

ne olur ve mahkeme kararını etkiler mi saygılar

Bu orana göre ne olur bir bilgi verirseniz sevinirim

Asablar %13.5 iş göremezlik maaşı bağlanması için yeterli bir oran. inşallah kontrol muayenesi falan istememişlerdir. kırık çıkık gibi kazalarda kontrol muayenesi istenebiliyor.... iş kazası geçiren herkese az çok maddi manevi tazminat verilir. %10 ve üstü oran alanlara ise ömür boyu sürekli iş göremezlik aylığı bağlanır. sürekli iş göremezlik aylığı bağlanması için %10 ve üstü bir oran almak şarttır.

sen daha yolun başındasın. mahkeme kazadaki kusur oranları belirleyecek. mahkeme kusur oranlarına göre tazminatını bilirkişiye hesaplatacak vs...... 3 ayda 5 ayda mahkeme bitmez sabırlı olup takip edeceksin... hakkında hayırlısı olsun.

Tşk ederim yok bana bişey demediler kontrol için var yok için ama merak ettiğim şu maaş ne kadar yada sürekli mi veriliyor şu da var mahkemem 4 düncü duruşma oldu ve ertelendi saygılarımla iyi akşamlar

@Asablar SGK sana sürekli iş göremezlik oranını ve bağlanan aylığını belirten kağıt gönderecek... onu bekle, orada detaylar yazar..

Eğer kontrol muayenesi istenmezse ömür boyu sürekli iş göremezlik aylığını alacaksın.

Hastanelerden yararlanacaksın. (iş kazası geçirenler hastanelerden ücretsiz faydalanabiliyor)

Ayrıca her hangi bir işte çalışma devam edersen de sürekli iş göremezlik aylığını almaya devam edeceksin... yani işe girsen de bu aylık kesilmeyecek.

Arkadaşlar bende sürekli iş göremezlik 13,1 çikti ve kontrol istemiş ne demek

Size zahmet bir bilgi yada ne kadar maaş bağlanır 3600 TL maaşim di yani 13,1 e heyet raporu

Daha önce konuştuğumuz gibi 13,5 raporunda 4 ay sonra ya kontrol istemiş bişiy değişirmi yada nasil olur

Üst Alt