Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında sol işaret ve orta parmakta bir boğum kaldı. Haklarım nelerdir?

Kayhan2009

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
[FONT=sans-serif]Arkadaşlar Martin 15 de iş kazası geçirdim
[/FONT]
Sol işaret ve orta parmakta bir boğum kaldı ne kadar engelli raporu alırım ve ne kadar tazminat hak ederim arkadaşlar

Eğer parmaklarınız orta eklemden yani parmagınızın ortasından ampüte olduysa. tek boğum ifadenizden onu anlıyorum. muhtemelen %10 -%15 arası tahminen bir oran alabilirsiniz.

%10 ve üstü oran alanlara sürekli iş göremezlik maaşı bağlanıyor. ömür boyu maaş bağlanıyor.

Bu işler sabır gerektiriyor. davalar genelde uzun sürer kafada 5-6 sene sürer diye düşüneceksin. SGK ya iş kazası başvurunda bulundunuz mu? heyete girdiniz mi?

Tazminatı etkileyen birçok etken vardır. Herkesin tazminatı farklı koşullarda hesaplanır. bu yüzden kimi yüksek tazminat alır kimi düşük tazminat alır.

maddi tazminatı etkileyen faktörler. bunlar maddi tazminatınız hesaplanırken göz önünde bulunulur.
kusur oranınız
sürekli iş göremezlik oranınız.
yaşınız
maaş miktarınız.

manevi tazminatları etkileyen faktörler. aklımdakileri yazıyorum eksik varsa arkadaşlar eklesin.
sürekli iş göremezlik oranınız
kusur oranınız.
yaşınız
maaşınız
evliyseniz eşiniz ve çocuklarınız için manevi tazminat talep edebilirsiniz.
anneniz babanız kardeşleriniz için manevi tazminat talep edebilirsiniz.

manevi tazminatlarda hakimin takdiri önemlidir. manevi tazminatların amacı kin gütmeyi engellemektir. ülkemizde düşük manevi tazminatlar verilmektedir.

Evet yüzde 15 verdiler yükseltmek için hangi hastaneye başvurmalıyım çorludan yazıyorum

İş kazası sonucu kopan sol orta ve işaret parmağımın iki boğumları hakkında tazminat

slm arkadaşlar iş kazası sonucu sol orta ve işaret parmağımın iki boğumları gitti.devlet hastanesi %15 rapor verdi.işgöremezlik
maaşına başvurdum sgk %10.3 oranla maaaş hak kazandım. iş yeri 50.bin tl. teklif veriyor.ben 130 bin tl istedim yorumlarınızı
bekliyorum teşekkürler.

%10,3 sürekli iş göremezlik oranına göre, dava açsanız da avukatlık ücreti, sair masraflar derken elinize geçecek para 50.000 den fazla olmaz, bu rakamı 70.000'e yükseltebiliyorsanız hemen anlaşın derim.

neden 70.000 tl yi kabul edyimki iki tane avukata danıştım en az alacağım ortalama fiyat 120 ila 130 dediler

o zaman dava et ne duruyorsun hem 130 u 4 senedemi alirsin 5 senedemi artik orasini hakim amcalar bilir birde avukat sana demistir 1 senede sonuclanir diye sen bu gazma 130 almadan birakmazsin simdi :)

öncelikle geçmiş olsun.benimde sol el işaret ve orta parmaklar iş kazası sonucu ampütasyon.(tamamen)%17 oranla sürekli iş görememezlik geliri alıyorum.şuan 250 tl civarında.2010 da iş kazası geçirmiştim.dava açmıştım ama bu davalar uzun sürdüğü için uzlaşma yoluyla 75 bin tl alarak davadan vazgeçmiştim.karar senin.

Değerli arkadaşım, bende bu davalarda Avukatlık yapıyorum, hem de sadece bu davalarda. Sana 130-140 bin tl alırsın diyenler, % 20 avukatlık ücreti alacaklarını da söylediler mi? Emin ol 3 sene sonraki alacağın 90 bin tl, şimdi ki alacağın 70 bin tl den fazla değil. İyi günler dilerim.

Üst Alt