Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında sorumluluk oranı sürekli iş göremezlik maaşını nasıl etkiliyor?

relaxla

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
İş kazası sonucu %13 ile maaşa bağlandık ama benim merak ettiğim kazada beni suçlu gösterdiklerinden %60 ağır kusurdan dolayı SGK benden %5 kesinti yaparak maaşa bağladı suç bende olmamış olsa benim iş kazası %18 üzerinden mi baglanacakti çünkü üniversite hastanesinin heyetine girdiğimde dosyanın üstünde %30yazıyordu ve araştırdım ust ekstremitede ki %30 kişide %18lik özür var diyor tablo acaba dogrumuyum

iş kazasinda sorumluluk orani sürekli iş göremezlik maaşini nasil etkiler

%60 bana %40 işveren e verilen sorumlulukta benden bağlanan maastan mi % 5,, yoksa benim maluliyet oranından mi %5 kesinti yapılıyor bilen varmı konu hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden tesekkurler

Son düzenleme:
Merak ettim bu konuda bilgisi olan var mı?

relaxla
benim bugün iş kazasına bağlı %18 sonuçlandı ne kadar aylık bağlarlar.%13 le sen ne kadar aylık alıyorsun

Tam emin deyilim ama hatirladigim kadadri ile Size baglanan maasten %5 kesilerek baglaniyor agir kusurunuz oldugu icin tazminat hesaplamada da ayni sekilde kusur orani onemli etken. Mahkeme ye verdi iseniz hakkinizi arayacaksaniz kusur orani mahkemede netlese bilir ve bu arada kusurunuz duserse tekrar ssk ya bas vura bilirsiniz size ssk mufettisimi verdi kusuru mahkememi ?

Üst Alt