Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında vefat sonrası maaş başvurumuz 5 yıldır sonuçlanmadı!?

Ebaemis34

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Eşim iş kazası sonucu vefat etti, mahkemem 5 yıldır devam ederken son kararla is kazasi oldugu bilirkişi raporuyla( bu arada bütün evraklar tamamlanıp verildi, evrak eksigi yok) iş kazası maaşına başvurdum Eylül ayında , hala bir cevap alamadım mufettiste olduğu söylendi bana neden bu kadar uzun sürüyor bilen varmıdır, ayrıca hızlandırmak için yapılacak birşey varmı?

Geçmiş olsun Eylül ayında başvuru yapmış iseniz sürec 4 ay ile 14 ay arasında sürüyor.Ayrıca işlemleri E devlet üzerinden DYS evrak takip işlemleirmden görebilirsiniz.hızlandırmak için baglı bulunduğunuz iş kazası sevisine müracaat edip işlemlerin ne durum da olduğunu hatırlata bilirsiniz.Lakin pandemi dönemi oldugu için işter iştemez işlemlerd aksama ve geçilme oluyor.Biraz sabırlı olmak gerekir dedegim gibi iş kazası maaş baglanma süreci 4 ay ile 14 ay arasında bir sürec içinde baglanıp maaş alınabiliyor.Sürec bittiginde kaza tarihinden bu yanaki toplu paranıızı birikmiş olarak alırsınız

Üst Alt