Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasındaki kusur oranı sürekli iş göremezlik gelirine nasıl etki eder?

cengelcielk

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
ben 2 gün önce müfettise ifade verdim maluliyet %49 maasım 2000 tl maaşım ne olur sizce kusur oranı maaşta ne kadar etki ediyor

cengelcielk

Kusur oranı çok küçük bir etkiye sahiptir. Yeter ki kasıt olmasın...

Yaklaşık 800 tl bir gelir bağlanacaktır.

iş kazası geçirdiğiniz tarihten önceki 3 aylık prim günlerini ve kazaçlarını toplıceksin örnek 2 binden tam 30 gün 6 bin tl 90 gün gibi bunu güne bölüp çıkan sonucu 21 ile çarpıpı daha sonra maluliyet oranınıza göre alacaksınız çıkan sonuca aylığa başvurduğunuz tarihi de koyup bu tarihten sonraki emekli maaş zamlarınıda ilave edeceks,iniz.

s aleykum oturan boga eşim iş kazsında baş parmaklar hariç 8 parmagını kaybetti sag işaret ve sol yuzuk parmagı dikildi amaiş görmüyor doktorumuz da bu halde çalışamazsın diyor. benim sorum iş göremez % desi kaç gelir.. ceza davasında asli ve tahli olarak kusur veridi itiraz ettik % olarak gelsin diye bilirkişiye tekrar gitti. asli kusur oranı yüksek tahli kusr oranı düşük bize tahli olarak verilmiş saygılar

ferhan akkus ceza davası diger davalara etki etmiyor die biliyorum

Üst Alt