Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından %16 raporum var. Tazminat miktarı ne olur?

erdal123

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Slm ben iş kazasí gecirdim ve sag ayagimdan 5 parmagím kesildi rapor yuzde 16 ve100 bin tazminat davası açtım suç oranı 40 yuzde bana 60 iş yerine sonuç ne olur

Asgari ucret yaşım 38 ve 1 yıldr çalıştıgım yrde çalışıyordm

erdal123

İşverene davayı hangi sürede açtın.Bu maluliyet oranı belirlendikten sonra mı yoksa önce mi açtınız?

Önce açtım ssk hastaneye sevk etti ve iş göremez maaşına baglandım mahkeme devam ediyor

erdal123

Erdal aynı durum bende de var iş kazasından dolayı sgk maluliyet için hastaneye sevk edip heyete girdim ve halen süreç devam ediyor.İş içinse tekrar heyete girdim engelli statüsüne soktular.İşvere dava açmak için Avukatlarla görüştüm biri hemen manevi tazminat davası açalım dedi diğeriyse sonuçlar çıksın duruma göre yol izler ona göre ne yapacağımızı biliriz dedi 2.Avukat daha mantıklı geldi beklemekteyim.ama maluliyet tesbiti için girdiğim rapor sonucu 5 ay oldu halen sonuç çıkıp haber alamadım.
erdal123

.

Kaza 05.12.2008 kafam ve göğsüm sıkıştı fakat bunun kazanın sonucu 14.06.2014 tarihinde beyinde hasar bırakıp beyin damar yumağı ve epilepsi teşhisi konuldu.Doktorlar rahatsızlığımın kafama darbe sonucu çıktığını belirtiler o zamanki epikriz raporlarımı istediler ve sonucun iş kazası sonucu meydana geldiğini söylediler.15.09.2015 tarihinde sgk tarafından heyete gönderildim ve işte çalışmak içinde heyete gönderildim iş için girdiğim heyet sonucu %40 olarak çıktı diğer rapor ise şuan süreyyapaşa sgk da halen sonuç yok

@Körfez41 merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun , evrakın nerede https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ buradan bakabilirsin. Merak etme maaşın onaylandığında kaza bildirilme tarihine göre eskiye dönük ödüyor.

@erdal123 , 35 bin lira çıkıyor , ama mahkemenin uzaması ile senelik faizli alacaksınız.

Üst Alt