Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından %21 oran verildi. Sürekli iş göremezlik geliri..?

hear67

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Kolay gelsin benm soyle bi sorum olacaktı

ben iş kazası gecirdim ve raporum %21 olarak belirlendi ne kadar maas alırım
vede kagıtlarım REHBERLİK VE TEFTİŞ ANKARA GRUP BAŞKANLIĞI dan gelip şu an İSTANBUL SGİM FATİH SGM KISA VADELİ SİGORTA (HASTALIK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ olarak görunmektedir
ne zaman alabilirim ??

sürekli iş göremezlik geliri ney böyle bir gelir mi var ????

Arkadaşım e devletten sgk ya gir hizmet dökümünden kaza tarihindeki ay ve ondan önceki 3 ayın prim günlerini yaz karşısındaki kazançları yaz olay tarihini yaz hesaplarım
GND

EVET İŞ KAZASINDAN SAKAT KALAN BİR KİŞİNİN MALULİYETİ %10 VE ÜSTÜNDE ÇIKARSA MALULİYET ORANINDA VE KAZA TARİHİ MAAŞ ORANINA GÖRE SÜREKLİ İŞ GÖREMEMEZLİK AYLIĞI BAĞLANIR

İs kazasi gecirdim odeme bilgisi var birikmis tutar yazmiyor

Herkese gecmis olsun soyle bir sorum var is kazasi gecirdim once tahsis no verildi sonrada edevletten baktigimda emekli odeme bilgisinde aylik net tutar yaziyor ama birikmis tutar yazmiyor emeklilik kaydinda da aylik baslangic tarihide 01.02.2012 yaziyor birikmis tutar ne zaman belli olur

bu ayın 15 den sonra bak ancak ozaman çıkar arkadaşım

Ama odeme bilgisi yaziyor bide 20.2 raporum aylik net tutar 379 tl bu normalmi sizce

Selam arkadslar bi is kazasi gecirdim 20.2 raporum var tahsis no verildi bugunde e devlette net aylik tutari 379 ek odeme 379 tl ama birikmis tutar yazmiyor ve bu tutarn degsirmi aylik baslangic tarihi 01.02.2012 ne kadar birikmis para alirim cevaplariniz icin tesekkur ederm

İlk maasimi pttdenmi alcam

Arkadslar oncelikle herkese gecmis olsun is kazasi gecirdim maas faln baglandi ama herhangi bi evrak falan gelmedi odeme gunu 18 i yaziyor ilk maasimi ve birikmis parami pttdrnmi alcam edevlette denizbank yaziyor evrak olmadan da maasimi ve birikmis parami alabilirmiyim

öncelikle geçmiş olsun.Allah acil şifa versin.belirtilen bankadan nüfus cüzdanınla alırsın.

Tsk ederim Allah herkese acil sifalar versin denizbanktan demin msj geldi ordan alacskmisim

Heart67 size 220 mi bağlandı 379 TL mi bağlandı tam anlamadım ....ptt den alırsın e devlet e bak ödeme bilgilerine orada çıkar büyük bir ihtimalle

Heart67 maas hayirli olsun iyi gunlerde daim kullan,suze% 20,2 ile tam olarak ne kadar maas yatti,220 tl mi yoksa 379 tl mi toplam birikmis yattimi acaba bir de maasiniz asgari ucret uzerinden mi hesaplandi detaylı bilgi verirseniz,sevinirim

Hanedan aylik tutari ilk bas 379 tl yaziyordu ama bu yazan aylik net tutar olarak belirtilmis ama suan aylik tutar 220 tl olarak belirtilmis bnde bisey anlamadm acikcasi

@Heart67

Benimde rapor oranım %20,2 müfettişe ifade verdim .Hala maaşım bağlanmadı .Sizinki ne kadar zamanda bağlandı ?

Cumaliman 20.2 ile 220 tl maas baglndi asgari ucretten hesaplandi birikmis maasimda hesabima yatti

60tokatli mufettise ifade verdikten 3 ay sonra maasim ve birikmis paramda yatti

Beni iki bucuk ay oldu bide benim burutum yuksekti 3 ayin toplam burutu 7400 du buna gore ne kadar maas baglanir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Arkadaslar birsey daha soracam tahsis no su nerde yaziyo evrak takibinde giriyorum gorulmuyo e devlette nerden bakiyonuz ben bulamadimda

emekli aylığı 4a kısmında görürsün tahsis numaranı yani 4a kısmında emekli aylık bilgisine tıkaldığında tahsis numaranda başta çıkar 8 li bir rakam olur

hear67
sizin aylığınıza göre iş göremezlik aylığını hesaplamak şimdi daha kolay siz ne zaman iş kazası geçirdiniz iş kazası geçirdiğiniz tarihten önceki üç ayın prim günleri ve kazançlarını yazabilirmisiniz birde iş göremezlik maluliyete ne zaman başvurmuştunuz

22 nisan 2014 de kaza gecirdim toplam uc ayin burutu 7400 lira maluliyete8 aralik 2014 basvurdum yuzde 20.2 rapor cikti dediler

Benim rapor %28 ve 195 tl dn başladı 2 ci senesi oluyor maaş baglanali ve 305 TL oldu

Slm hanedar 2016 zamiylami 305 tl oldu bide ayligi nasil son uc ayin burutune goremi bagliyolar benim oranimda %20,2 di ne kadar baglanir acaba

evet yatan priminizin son 3 ayına bakıyor ama sadece bu da değil aynı zaman kazada ki kusur oranınıza ve sağlık raporunuzda ki engel oranınıza göre hesaplama yapılıyor ve maaşa bağlanıyorsunuz. bu iş kazasını bildirdikten hemen hemen 12 ay gibi bir sürede bağlanıyor ve eskiye dönük kaza tarihine kadar geçen kısmı toplu olarak alıyorsunuz.

60tokatli. A.s Kardesim burutunden hesp yapıyorlar evet 265 TL idi 305tloldu 40 tl zam aldım 28+12=40 tle rapor oranim kadar aldım zammi birde enflasyon zammı 12 tl

size bir sorum olacak lutfen yardımcı olurmusunuz ben süekli iş göremezli geliri için başvurdum e devletten baktıgımda kaza tarihinde
- 425.75 tl yazıyor ama ben kazadan sonra gecıcı ıs gormezlık maası aldım malulıyet oranım %32 engelli oranım % 51 ne demek bu sizce bır de işkura göndermiş sgk evraklasrı işkurla bağlanısı nedir?

Bugun mufettisi aradim abi ne oldu rapor diye oda okuma komisyonuna verdim dedi eksik yok diyo ordan ne kadar zamanda cikar bilen varmi arkadaslar

Bir haftaya kadar okuma komisyonu bulunduğunuz sgkya geliyor...

Üst Alt