Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından %34 özürlülük oranımı %40'a çıkarayım derken oranı düşürürlerse ne olur

mehmetkarahan_06

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
önçelikle üyelerinize göstermiş olduğünuz ilgiden ötürü sizlere teşekkür ediyorum

benim sorunum 2004'te geçirmiş olduğum iş kazası nedeniyle 4 oranında özürlülük oranı ve iş kazası maaşı bağladılar.

Ben bu oranı % 40'a çıkarmak istiyorum ama çıkarcam diye oran düşerse aldığım maaşı etkilermi iş kazası maaşı kaçınçı oranda bağlıyorlar.
Vereceğiniz çevaba şimdiden teşekkür ediyorum

İş kazası oranını yükseltmek için mi sgk'Ya başvuracaksınız, yoksa başka bir amaç için hastaneden rapor almayı mı kastediyorsunuz?

özürlülük oranım %34 ve özürlü maaşı alıyorum. amacım ise özürlülük oranımı %40'a çıkartıp özürlü kadrosundan işe girmek istiyorum
sıkıntım ise raporumu %40'a cıkarayım derken özürlülük oranım %34'ün altına düşerse maaşım kesilirmi.
Yaşım 28 ben en fazla sağlıklı olarak 10 yıl daha ya çalışırım ya çalışamam.
iş yerlerine cv gönderirken %34 raporum olduğunu belirtmek zorunda kalıyorum iş yeri raporumdan dolayı iş alımlarında bana hiç sıcak bakmıyolar
benim ne gibi haklarım var onu dahi bilmiyorum taki engellileriz biz sitesiyle karşılaşana kadar

engellilik oranı ile iş gücü kaybı birbirinden farklı engellilik oranınız düşse bile iş gücü kaybı oranınız değişmez benim engelli oranım %88 iş gücü kaybım %100 size verilen üçret iş gücü kaybı baz alınarak hesaplanır

Mehmet bey, alacağınız rapor sürekliiş göremezlik geliriniz açöısından tamamen etkisizdir.

Sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri rapor alabiliyorsanız, alın mutlaka. Hem işe girme aşamasında hem de erken Yaşlılık emekliliği açısından çok yararlı olur.

Ben kurula girdim belkide raporum vardır bu konuda sgk'nın hangi biriminde bilgi edineceğim

Üst Alt