Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz raporu verildi. İşten atılır mıyım?

erkan41

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
iş kazası sonrası heyet raporu ile sürekli ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz raporu verildi .sorum bu olaydan ötürü beni işten atarlarmı atarlarsa ihbarımı ve tazminatımı alırmıyım ve geri dönüş davası açabilirmiyim başından geçen varsa yada konuya hakim biri beni aydınlatabilirmi.saygı ve sevgiler

Mesleğiniz ağır işleri içeriyorsa, sizi daha kolay bir bölüme yönlendirebilirler. İşvereninizin tutumu önemli...

arkadaşlar merhaba

bende iş kazası geçirdim ve sgk ya başvurdum maluliyet için yaklaşık iki buçuk ay oldu fakat sgk müfettişi fabrikaya gelmedi :( ayrıca benim iş kazam iş ssati içersinde trafik te gelişen iş kazası fabrika müdürünün emri ile etkinliğe giderken oldu :)

sorum 1 benim malulluk ne çıkar boyunda disk hernisi değişimi yani bir tane fıtığın alınıp disk değişimi

2.cisi işten çıkartırlar mı çıkartırlarsa kıdem ve ihbarı verirler mi ve de geri dönüş açabilir miyim

bilen yada başından geçen varsa bilgilendirirse çok ama çok sevinirim.

ayrıca işyeri özel hastanenin bana vermiş olduğu 5 kilo üzeri ağır kaldıramaz raporuna istinaden sgk hastanesine gönderdi heyet e heyet bana ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz raporu verdi işveren şu anda beni bölümümde tutuyor yani yerimi değiştirmedi gerçekten çok rahatsızım

bu konuda bilen bir arkadaş lütfen bu konuda bana yardımcı olsun

Hangi oranda işgücü kaybı verileceğini bilemiyorum. Ama 5 kg kaldırmak bile riskli ise, % 10 ve üzeri verilecektir diye düşünüyorum

İşveren niye ceberrutluk yapıyor anlamadım! Konuşup daha hafif bir işte görevlendirilmeyi talep ettiniz mi? Sonuçta olası bir terslikte sizin sağlığınız zarar göreceği gibi, işveren de tazminat vs. ödeyerek büyük zarar görür.

sayın oturan boğa evet bölümüm ün değişmesini istedim fakat ısrarla rahat bir bölüm olmadığını ve beni bu şekilde burda çalıştırmak istemediğini söyledi müdür evrakları genel merkeze gönderdiğini ve duruma onların karar vereceğini söyledi benim için önemli olan mağduriyetimin giderilmisi ama sanırım er yada geç işten çıkartılacam bu esnada mağdur olmamak için bu soruları soruyorum saygılarımla.

İşten çıkartırlarsa kıdem ve ihbar tazminatınızı vermek zorundalar. Ayrıca iş kazası ile ilgili müfettiş raporuna ve işgücü kaybı oranına göre işyerine karşı tazminat dava açma hakkınız da olacaktır...

Merhaba..yıllardır bu sitede örnek bi dava aradım ama bulamadım davayı kendim açtım..ayrımcılık mobbing eşit işe eşit maaş..o kadar kariyer yapmış insanlar sakat engelli insanların bedeni kusuru ile alay edebilecek kadar basit bu okumuş insanlara karşı dava açtım hemde çalışırken...tüm engelli arkadaşlarımın haklı onurlu bi şekilde dava açmalarını istiyorum..korkmayın cesur olun..rızık allahtan asla aç kalmazsınız daha iyi yerlere girersiniz..ben yanmasam sen yanmasan karanlıklar nasıl çıkar aydınlığa...gelecekteki engelli kardeşlerimize birer umut oluruz belki..haklarınızı çalışırken arayınız..

agır kaldırmaz raporuna kılogram olarak acık ve net yazılıyomu yoksa agır kaldıramaz agır işte calıstırılamaz yetıyomu ben raporu devlet hastanesınden alıcam bunun kılosu net yazılıyomu acıl cvppp

Kg detayı yazdırmak şüphesiz çok daha iyi olur. Mutlaka bunun için ısrarcı ol doktora...

Bendede ağır yük kaldıramayacağı ve uzun süre ayakta durmayacağı bir bölümde çalışmasına karar verilmiştir raporu var

Üst Alt