Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından doğan iş görmezlik derecem ne olabilir?

madenci

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar

badende 2009 de geçirdigim bir işkazası neticesinde önçaprazbağ operasyonu geçirdim. işgörmezliğimin tespiti için mahkeme yoluyla heyete girdim 7 cmlik kesi vede diz hareketleri kısıtlı 120 derece olarak yazmaktadır
bundan doğan işgörmezlik gelirim ne olabilir.
implant mevcuttur.

şimdiden beni aydınlatan bilgili arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunar hasretle cevabınızı beklerim .saygılarımla madenci...

bende 12 ay önce iş kazası sonucu ön çapraz bağ operasyonu geçirdim hareket kısıtlığı bendede var daha dava açmadım ama düşünüyorum heyete girmedim size heyetten ne çıktı oran verdimi iş gücü kaybı ne kadar diye sürekli iş göremezlik bağlanamıyormu avukatınız ne diyor benim avukatım dava açarsan kazanırsın diyor şuan aynı yerde çalışıyormusun

madenci heyetten ne kadar oran çıktı bende başvurdum ama daha sonuç yok ben işyerine davada açtım sen öyle birşey düşünmüyormusun

madencı sgk ya gıdıp maluluyetınızle ılgılı sevk ısteyeceksınız sgk nın gonderdıgı hastanenın verecegı karar belırler senın maluluyetını sen kendın ozel gıdersen nekadar alırsan al kabul olmaz endusuk ıhtımal le %10 da alsan ıs kazalarıyla ılgılı davaları ıs veren ıs guzarlık yapıyorsa hemen acmanız ıhbar suresını 6 haftayı gecmemesı lazım bır hastalıgın ıs kazası sayılabılmesı ıcın 6 ayda gecse bılınır mahkeme yolu ıle bılır kısı tespı ıle sende kusur yok ıse sgk a ısverenden yasal faızı ıle tahsıs eder sımdıye kadar senın ıs kazasından dogan derecen belırlenmesı gerekırdı madencı

fulya hanım benim durumumda karışık iş verenim çalışma bölge müdürlüğüne bildirmemiş ben gidip dilekçeyle bildirdim acaba ceza alırmı arada 15 ay var üstelik polis ve jandarma tutanağıda yok ben zaten dava açtım avukatım kazanırsın diyor artık bilmiyorum ne olur müfettişleri bekliyoruz daha gelmediler üstelik işe başladım 3 aydır çalışıyorum bana hiçbir problem çıkarmıyorlar bana karşı gayet iyiler ama benim sağlığım yerine gelmez ben hakkımı arayacağım

sevgılı hulya bolge mudurlugune sıkayet ederek ıyı yapmıssınız sana altdan almaya calısacaklardır avukat ıyı soylemıs davadan vazgecmeyın sakın

Kesinlikle davanızdan vazgeçmeyin.

Sürekli iş göremezlik geliri bağlanması çok önemli bir haktır. Hem yaşam boyu gelir sağlar hem de sağlık güvencesi. Aman, bunu da ihmal etmeyin. SGK'dan gelecek müfettiş bu konuda da belirleyici olacak...

Üst Alt