Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından dolayı açılan iş mahkemesi tazminatları ve mevzuat hakkında..?

CALLCENTER

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Iş kazası için açılan iş mahkemesi hakkında deneyimi olan arkadaşlar birkaç deneyiminize ihtiyacım var . şimdiden göstereceğiniz ilgi ve anlayış için teşekkür ediyorum

Öncelikle konuyu siz sormadan siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum... iş mahkemem yaklaşık olarak 1,5 yıldır suruyor ve hakim en son bilirkişi tayin etmiş ve bilirkişinin tanzim ettiği rapor elime ulaştı raporda .% 50 Taşeron firmaya % 30 iş makinasının şöförüne % 20 de kusuru bana vermiş sizce oran nasıl. ikinci husus ise davada bulunan ve en fazla tazmınatı almaya guvendıgımız ana fırmaya kusur verilmemiş ... Bu durumla karşılaşan oldumu veya karşılaşmayıp bılgısı olan arkadaşlar varmı bırde sızden duymak istedim .Birde şuanda sürekli iş göremezlik geliri alıyorum ve Vodafone müşteri hizmetleri yetkilisi olarak çalışmaktayım vergi indirimi hakkım varmı VERGI IDNIRIMI için başvuru yaparsam sürekli iş göremezlik gelirime zararı olurmu raporum % 84 vergı ındırımı alırsam ne kadar alırım.. cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar..

vergi indirimimine başvur hemen ve en az %40 olarak vergi indirimi alır ve Ankara tarafından onaylanırsa sürekli iş göremezlik ödeniğini almaya devam edersin, oran ve sigorta sürecine göre yaşa bakılmaksızın emekli olursun. Bende iş kazası geçirdim sürekli iş görememezlik ödeneği alıyorum ve vergi indirimi aldım 3 sene içerisinde emekliyim. Bildiğim kadarı ile sürekli iş görememezlik ve emeklilik maaşından yüksek olanı seçip diğerininde yarısını alıyorsun emeklilikde . Örneğin 700 iş görememezlik ödeneği alsan 1000TL emeklilik olsa total 1350TL emeklilik gelirin olur ikisini birleştiriyorlar emekli olduğunda.
istersen ara dostum beni ya 0535 5871202 bende tazminat davası açtım ama 6 sene oldu hala sürüyor . Türkiye burası şansızlığımız bundan Avrupada başımızı böle bi kaza gelse tazminatını alır işine gücüne bakasrsın biz çok geri ve 3.sınıf bir ülkeyiz en az 30 sene geriden gidiyoruz insan hakları bitmiş bu ülkede.

İron arkadaş anlayışın için tşk ediyorum anladım.. vergi indirimi alırsam sürekli iş göremezlik gelirine zararı dokunmuyor... allah yar ver yardımcımız olsun

Alınan sürekli iş göremezlik gelirinin hiç bir konuda olumsuz etkisi olmaz. Ne emeklilikte ne çalışmakta ne vergi indiriminde vs.

BÜLENT ABi yardımcı olmanı istedıgım bır konu daha var sımdı ben iş kazasından dolayı sureklı iş göremezlık alıyorum.. sıgorta prımım suanda 400 gun ve ben memurluga gecsem 1800 gun doldurdugumda ayrılıp malulen emeklı olma hakkım varmı . . . bu konu da yardımcı olursan cok sevınırım birde ben kaza surecınde maasım asgarı ucret uzerınden gosterılıyordu . sureklı iş göremezlık gelırıme gercek maasımın yansıması ıcın mahkemenın bıtmesını mı beklemem gerekli tşk edıyorum anlayışınız için

Memurluğa sakat statüsünde başlayacağın için memur statüsünde malulen emekli etmezler sanırım. 10 yıllık memuriyet süresi ararlar. Ama işine geldiği kadar çalışıp, malulen emeklişliğinde sorun yaşarsan tekrar ssk (4a)'lı olman ve oradan malulen emekli olman mümkün. Yani memur olman bir kayba neden olmaz.

İş mahkemesi Hakkında bilgilerinize ihtiyacım var Arkadaşlar

ArkadaşLar şu anda iş kazası sonucu açılan maddi manevi tazmınat davam yaklaşık 2 yıldır suruyor ve her mahkeme sonucu dava 2 ay bazen 3 ay ertelenıyordu... Bu son duruşmada mahkeme 1 ay sonraya ertelenmiş ... Bilgisi olan arkadaşların bılgılerını paylaşmasını rıca edıyorum şimdiden teşekkur ederım

Avukat tuttun mu ? ben 2006 yılında iş kazası geçirdim. Davam hala sürüyor , Bugün avukatımla konuştum 1 yıl içerisinde sonuçlanır dedi. 2006-2014 dile kolay 8 sene İstanbul`daki davalar çok uzun sürüyor . Sürekli iş görememezlik ödeneğini bağlattın mı?

evet avukat var butun işler tamam bu duruşma 1 ay sonraya ertelenmesi acaba karara bağlanacak dıyemı erken tarıhe gun verıldı onu çözemedım

call center adli tıptan rapor sonucun çıktımı ? Bundan sonra kusur ve hesap raporu alınmalı. Sen bunları almışssın okuduğuma göre maksimum bir yıldan önce tazminatını alırsın arkadaşım. Belkide bu duruşmada alırsın . Ana firmaya neden kusur oranı verilmedi avukatına sor bence bu formda kimse bunu bilemez.

Arkadaşlar mahkeme en az 6 yıl sürer. Kararı da beğnemezseniz temyiz edin. Çünkü mahkeme bazen düşük tazminat belirliyor. Bu Ankara'da düzeltiliyor. En azından benimki böyle oldu. Taşerona gelince ister asıl işveren olsun ister taşeron farketmez sonuçat sana tazminatı ödeyecek olan asıl firmadır. Burdan kafan rahat olsun. Ama bu iş için mutlaka avukat tut yoksa çok zorlanırsın. Benim karışma firma toplam 14 tane avukat çıkarttı. Şaka değil gerçektir. Hatta yalancı şahitler bile bulundu. Ama 6 yıl sonunda ben kazandım. Sana %20 kusur vermeleride normal. %80 karşı taraf suçl sonunda. İyi bir avukatla yüksek tazminat hakkın olur. Zaten raporunda çok yüksek. Davayı açtığın gün itibariyle yasal faizi ile birlikte alırsın.

Ezel kardeşim benim davamda 7 yıl doldu . 8.yılda iş bitecek inşallah . Rahmetli Kemal Sunal`ın bir filmi vardı Davacı kaç yıl önce çevirmiş adam bizde bu filmdeki gidip geliyoruz 7 yıldır . Düşünün yıl 2013 Türkiye`nin halini içler acısı mahkeme beni adli tıpa rapor almak için yollarken bilek içine damga vuruyor ne kadar acı bir durum. Ne kadar geri kalmış bir Türkiye ne kadar geri kafalılar. Alnıma vurun dedim TC `nin damgasını öyle yollayın adli tıpa raporu alıp gelirim ben dedim. Damgalı eşşek gibi gönderdiler kardeşim zaten mağdur olmuşsun engelli kalmışssın bide bu şerefsizlerle uğraşıyorsun . Allah kimseyi TR`de mahkemeye düşürmesin o müşabirler varya en tiksindiyim memurdur. Her duruşmaya gidişimde 20-30TL avanta ister aç köpekler ayrıca avukatlar da verir davayı öne alsın diye bunların yatacak yerleri yok .

Üst Alt