Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından dolayı geçmişe dönük haklarım nedir?

süleyman38

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben 2006 da is kazasi gecirdim ve sag kolumda is kaybi olustu kaza olduktan snra is yerim sgk bildirmems ben kendm bildirdim raporlarimi goturdum is kazasi oldugunu kanitladim simdi ben sürekli is görememezlik geliri icin basvurdum 1 ay felan oldu heyete girdim raporlar ankaraya gonderildi benim ne yapmam gerekiyor ve ben kaza gecireli 8 sene oldu maas baglandiginda gecmise donuk aylarinkini alabiliyormuyum

Geçen süreye ait sürekliiş göremezlik gelirini de toplu olarak ödeyeceklerdir.

Yalnız, hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir, bu konuda bir kısıtlama gelmiş olabilir. Ne bileyim, sadece başvurudan önceki 5 yıllık maaş ödeniyor olabilir. Emin değilim ama böyle bir şeyler okumuştum gibime geliyor...

Sürekli İş Göremezlik oranınızın %10 veya üzerinde çıkması halinde size maaş bağlanacaktır ve dilekçe tarihinizden geriye dönük olarak 5 yıllık birikmişiniz tarafınıza ödenecektir...Ayrıca iş kazasından kaynaklı maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınızda var fakat bu süre olay tarihinden itibaren 10 yıl, olay tarihinizde 2006 olduğuna göre 1 yıllık bir süreniz kalmış demektir...Bu davayı açmak içinde sürekli iş göremezlik derecenizin %10 veya üzerinde olmasına da gerek yok %10 un altında dahi olsa bu hakkınız mevcut...İyi Günler

Üst Alt