Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından dolayı müfettiş çagırdı. Neler sorabilir..?

Konular
18
Reaksiyonlar
0
iş kazasından dolayı müfettiş yanına çagırdı .acaba ne sorabilir baya bi tedir giniz

Olayin nasıl olduğunu kusur varmı yokmu diye soruşturma yapacaktır.iş güvenliği önlemi eğitimi aldinizmi diye ve koruyucu malzeme kullandınız mu diye soru soruyor...

Öncelikle kazanın oluş seklini sizden anlatmanızı iştiyor.kaza esnasında görgü tanığının olup olmadığını soruyor.kazadan önce bir eğitim alıp almadıgını soruyor.3.cu bir kişinin kusuru olup olmadığı öğrenmek istiyor.aldığın maaşı soruyor.Kardesim herşeyi en ufak Ay detayına kadar anlat.Çünkü müfettiş seni dinledikten sonra iş yerinden işveren ve şahitlerinde ifadesini alacak.Buna dikkat et.Mufetiş sor tanıklar kim diye çünkü bazı işverenler işine gelen kişileri tanık olarak yazıyor çünkü kendi tarafında ifade versin diye.bende öyle oldu işveren sadece bir tanık gösterdi.ben ise O esneda 4 kişi vardık diyip onlarda dinlenmesi için müfettiş rica ettim.Müfettiş kabul etti ve gidip arkadaşları getirdim ifade için.Çünkü vereceğin ifade senin kusur oranını için çok önemli bu alacagın maaşına etki oluyor.Müfettiş genel de hep iyi niyetli o yüzden çekinme herşeyi anlat.Benim ifademde sonra müfettiş bana % 20 iş verene % 80 kusur verdi.Şimdiden geçmiş olsun.

cumaliman duruşmada iş güvenligiuzmanı makinenin sorunlu oldugunu ve iş verene kullanılmyacagın dair rapor tutmuş ve onu hakime sundu.iş güvenligi egitimi almış masa başında .ma makine arızalı ve bilmedigini ve kullanmadıgını söyledigi halde diyotin makinesine veriliyo 5 dakika sonra parmakları bırakıyor..makinenin hiç bir kouması oldugu gibi hem eski ve sürkli arıza yapan bi makine..bizim ve karş tarafı şahitleride bizden yana oldugu için sıkıntı yok çünkü dogru olanı ve gördüklerini anlatıyolar..5 iş mahk..si 5 ceza mahk..mesi oldu ifadeler hep aynı verildi..yani bizden yana gösterdikleri tanıklar bile aynı ifadeleri verdişer..bilirkişiden tahli rapor geldi avukatımız itiraz etti uzman bilirkişisine tekrar gitti yüzde olarak gelsin oranımız diyerekten...şimdi ben müfettişe duruşmalardaki ifadeleri avukatımdan alıp müfettişe götürsem faydası olurmu..

Faydası olur tabiiki.sonuçta iş kazasından dolayı sureçler benzerlikler gösteriyor.Bende sizin gibi işvereni mahkemeye verdim.benim de 7.iş mahkemesi ve 5.iş mahkemelerinde davam devam ediyor.inşallah herkes hakettiği tazminat miktarını alır.Sonuçta hiç birsey saglıgımızdan önemli değil keşke olmasaydı iş kazaları ve bizler sakat kalmasaydık.Fakat sonuçta kaybedilen bir sağlık var.Bizlerin bakacagımız bir ailemiz var.Bana göre verilen tazminatlar çok az ülkemizde inşallah bunada bir çare gelir.Allah ülkemizi tüm kötülüklerin elinden kurtalır.kazasız ve huzurlu ve önemli sağlık dolu günlerde yasarız hep beraber.

Bende mufettis kazanin nasil oldugunu yanindakinin kasti bir durumu varmi ailenle iliskilerin nasil diye ifade aldi ne maasi sordu ne egitimi ssordu ne fazla mesaii sordu ama simdi herseye verdigim ifadeye kadar itiraz edecem dava sureci baslattacam...

Mahkemede bilirkişi raporu yuzde 0 geldi kusur yıktur diye geldi 3. Gidişinde bu rapor degişirmi bu durmda ne olur

Üst Alt