Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasından sonra %33 engellilik oranı ile ne kadar iş görmezlik aylığı bağlanır?

Zeynel aydın

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba.
2016 yılında çalıştığım şirkette üzerime 1500 kg civarında cam düşmesi sonucu ağır bir ile iş kazası geçirdim.
İşverenim o zamanlar tüm sağlığım ile ilgilendi 7 ay yatalak kaldım.
Pelviz kemiğimde 7 kırık ayak parmaklarımın tamamı kırılmıştı ve akciğerimde yırtılma oluştu açık ameliyat oldum.
Ocak 2018 de işten çıkarıldım.
Avukatım Tuzla SGK maluliyet oranı isteğinde bulundu.SGK beni göztepe araştırmaya gönderdi heyete girdim.
Devlet hastanesinden engelli oranım %33 çıktı.

Göztepeden çıkacak oranı bekliyorum benim sorum şu hocam burdan gelecek oran ile sürekli iş görememezlik ödemesi bağlanırmı ve geriye dönük birikim alına biliyormu ve ne kadar maaş bağlanır bürüt aylığım4015 ₺.7 ay rapor parsı aldım .
Teşekkürker.

Zeynel aydın geçmiş olsun. iş verenlerin çoğu kaza olduğunda ilgilenir sonra unutur. işverence verilen vaatler sözlerin hepsi zamanla yalan olur. iş kazası geçirenler bunu zamanla anlıyor. Hakkınızı aramak için dava açmak en mantıklı çözümdür.

engelli oranı ile iş göremezlik oranı farklı şeylerdir. iş kazası geçirenleri Sgk'nın vereceği sürekli iş göremezlik oranı ilgilendirir. sgk'nın orana göre tazminatımız hesaplanır.

engelli raporu ise engelli haklarından yararlanmak için alınır.

Engelli raporunuz %33 çıktığını düşürsek muhtemelen SGK nın vereceği oran %10 ve üstü olabilir.

%10 ve üstü bir oran aldığınızda sürekli iş göremezlik aylığı bağlanır ömür boyu alırsınız ve bizim için en önemlisi sağlık güvenceniz olur, hastanelerden tıpkı emekliler gibi yararlanırsınız.

maaş bağlanırsa geriye dönük ödeme alabilirsiniz. sabırla SGK sürecinin bitmesini beklemelisiniz. Kendimden biliyorum iş kazası geçirenlerin bolca sabıra ihtiyacı oluyor.

Teşekkürler.

GEREĞİ] [Varide No: 6111485] BÖLGE SAĞLIK KURULU [DERECE TESPİT 1][Kayıt İçin]
e devlette evrak takipte bu yazı var ne demek oluyor.

Zeynel aydın evrakların işlem görüyor daha birçok aşamadan geçecek. ara sıra evrak takibi ile evrakların hangi aşamada olduğunu takip etmelisin.

Dosyamın il sağlık müdürlüğünde onayda olduğunu söylediler onaydan sonra ne gibi işlemleri var ne kadar sürer acaba '

M19 Artrozlar ve M20 Ayak parmakların ve parmakların kazanılmış deformiteleri heyet

Göztepe araştırmaya bir daha sevk edilim burda da M19 Artrozlar, diğer ve M 20 Ayak parmakların ve parmakların kazanılmış deformiteleri tanıları kondu. Heyet yüzde kaç oran verir acaba .

Merhaba.
Göztepe araştırmaya bir daha sevk edilim burda da M19 Artrozlar, diğer ve M 20 Ayak parmakların ve parmakların kazanılmış deformiteleri tanıları kondu. Heyet yüzde kaç oran verir acaba .

Selamun Aleyküm iş kazası sonrasında 18 Ay gibi uzun bi süreden sonra geçen ay toplu birikmiş paramı aldım 31.20 oran verdiler aldığım aylık sürekli iş görmezlik yinede kafama takılıyor 2 sene sonun da herhangibi heyet yada rapor yenileme yapacakmıyım bir de 31.20 raporum la ne tür haklarım var şimdiden cevabınız icin teşekkürler

Mahmut001

öncelikle hayırlı olsun beyfendi süreciniz olumlu tamamlanmış. sürekli iş göremezlik oranınız %31.20 ise tekrar muayeneye çağırmazlar fakat bu size verilen engelli oranı değildir iş göremezlik oranıdır. İlk yazdığınız yazıda devlet hastanesinin %33 oran verdiğini yazmışsınız malesef bu oran size hiç bir hak tanımıyor en az %40 engelli oranına sahip olduğunuzda engelli haklarından yararlanabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun

İlgi ve verdiginiz cevap için teşekkür ederim 33 oranı benim değil yukardaki diğer arkadaşın benim 31.20 Bu oranla ne tür haklarımız var ve diğer öğrenmek istediğim ise %40 alabilmem için ne tür bir itirazda bulunabilirim sil baştan mı olacak her şey tüm İşlemleri baştan mı yapacağım ve süreç bu şekilde 18 ay gibi bir süre uzatımı ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim

Mahmut001

Öncelikle karıştırdığım için özür dilerim bu sizin aldığınız 31.20 oran iş kaybı oranıdır alacağınız engelli raporu ile alakası yoktur. siz hastanelerin sağlık kurullarına gidip engelli raporu çıkarmak istediğinizi söyleyeceksiniz %40 ın altında olursa şayet dediğim gibi hiç bir haktan yararlanamazsınız

Üst Alt