Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş-Kur sitesindeki Botaş ilanına başvuru yapamadım. Neden olabilir?

hakikat

Yeni Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar;

%44 İç Hastalıkları'ndan raporum var. İş ve İşçi Bulma Kurumu'na kayıtlıyım ve meslek lisesi. kanuna göre benim işkurdaki normal alımlara başvuru yapma hakkım var (daha sonra rapor olayı ikinci planda) Botaş'ın ilanına işkur sitesinden başvuru yapmak istedim sistem izin vermedi.

İyi günler...

İşkur'da engelli olarak kayıtlı iseniz sadece özürlü istihdamına yönelik ilanlara başvurabilirsiniz diye biliyorum.
adayın özellikleri ile ilan şartları uyuşmazsa sistem başvuruyu kabul etmiyor.

İşkur sitesinde başvuru yaptığınızda başvurunuzun neden kabul edilmediğine dar üstte kısa mesajlar çıkıyor. Örneğin ''meslek bilgisi eşleştirilmedi'' şeklinde.Buna dikkat ederseniz neden kabul edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Merhaba arkadaşım;

İlana başvuru yapmak istediğimde;

Meslek bilgilerim tutuyor, kpss en az 60 puan istenmiş 60 puanı geçtim ama başvurmak istediğimde böyle bir yazı çıkıyor;

Bu işgücü istemi için gerekli olan şartları taşımadığınız için başvuru yapamazsınız.
Normal Kişisel Durum bilgisi eşleştirilemedi (Özürlü Kişisel Durumlu Başvurusu).

Başvuruyu tamamlayamıyorum ama tamamlamam gerek çünkü kanunda;

Özürlü statüsündeki adayların, kamu kurum ve kuruluşların bu kılavuzda yer alan kadro veya pozisyonlarını tercih etmeleri halinde, puanları ve tercihleri çerçevesinde yerleştirilmeleri mümkün bulunmakla birlikte, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve bu Kanun’un 53 üncü maddesinin birinci fıkrası hükmü gereği hazırlanan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelikte özürlü memur istihdamı ayrıca düzenlenmiş olup, buna göre kamu kurum ve kuruluşları toplam dolu kadro sayılarının (taşra teşkilatı dâhil) %3’ü oranında özürlü çalıştırmak zorunda olduklarından, bu suretle istihdam edilecek özürlüler için özürlü açığı bulunduğu sürece her yılın Nisan-Mayıs, Temmuz-Ağustos, Ekim-Kasım dönemlerinden bir veya bir kaçında kurumsal bazda ayrı bir sınav uygulaması yapılmaktadır. Memur olmak isteyen özürlü vatandaşların; özürlü kontenjanı çerçevesinde Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelikte belirtilen prosedür çerçevesinde ilan edilecek kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolara atanabilmeleri için bu kurum ve kuruluşlara başvurmaları ve ilgili kurum veya kuruluşlarca yapılacak sınavlarda başarılı olmaları halinde memur olarak istihdam edilmeleri de mümkün olabilecektir.

Gerekli yerlere bu konuyu taşıyabilirsek düzeltilebilir bilgisayar programı sistemi ve bizde bu tür ilanlara başvuru yapabiliriz.

(Engel durumunun o işi yapıp yapamamacağı hakkında rapor alma ikinci planda veya normal ilanda engel durumu şu şu olanlar başvuru yapabilir diye yayınlanabilir)

İyi günler...

Botaş Eleman mı Alıyo ben neden Göremedim ?

BOTAŞ engelli statüsünde değilde normal statüde eleman alıyor biz engelliler neden bu tür ilanlara başvuru yapamıyoruz ama kanuna göre başvuru yapmamız gerekir arkadaşım

Üst Alt