Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş şartlarından dolayı geçirilen kalp krizi meslek hastalığı grubuna girer mi?

RİND35

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
1972 doğumluyum... 15 yıldır çalıştığım iş yerine yaşadığım aşırı stres nedeniyle (Gen.Md.le kavga sonucu gelişen olaylar, bunlar dosyamda somut deliller olarak var) ağır bi kalp krizi geçirdim ve kalbimin %47'lik bölümü hasar gördü.. bu olay meslek hastalığı kapsamına girer mi?..

Aldığım %55'lik raporun psikiyatr bölümü tedavi sürecinin bitmemiş olması nedeniyle açık.. tekrar başvuru yapsam kalp EF'si %45'in altında olduğu için %55 kalpten aldığım rapora ilaveten, sürekli ölüm korkusu ve diğer dengesiz durumlar için psikiyatri yüzde kaç verir?
şu an hergün 9 adet ilaç alıyorum..
.bunlar benim hayatımı altüst etti.. napmam lazım?..

Hoşbulduk...öcelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum..İstanbul başıbüyükteki hastane neresi?..meslek hastalıkları hastaneleri de mi var..ben zaten sadece kardiyologtan %55 rapor aldım ve vergi indiriminde kullanıyorum..psikiyatrist oran vermemiş, 6 veya 1 yıllık süreç sonunda rapora oran yazabileceğini söylemişti..şimdi ben bu sitede mevcut raporların daha düşük oranlara indirildiğini okuyunca tekrar Maliyeye itiraz dilekçesi verip yeni bir rapor alma konusunda ikilem yaşıyorum..benim rahatsızlığıma ilişkin doneler somut ama burası Türkiye..Günlük aldığım 9 ad.ilaç ve rahatsızlığım nedeniyle çalışamıyorum artık..erken emekli olabilmek için kalpten ve psikiyatriden ayrı ayrı rapor mu almam gerekiyor?..ne kadar oranla en erken emekli olabilirim?..

----------

İlaçlardan bıktım, doğal tedaviye yönelmek istiyorum fakat korkuyorum bişeyler olur diye..meditasyon konusuna pek yabancıyım..istanbulda oturmadığımdan bahsettiğiniz yere gidemeyeceğim maalesef..rahatlamak için teknemle denize çıkıyorum sıklıkla..fakat yalnız çıkamıyorum artık..korkuyorum kriz tekrar gelir diye..yürüyüşe gelince..2 yıldır günlük yürüyüşü aksatmadım diyebilirm ama artık bıktım...aksatmaya başladım..

İlker bey ve patronun cevaplarını bekliyorum....

Bu durum bence meslek hastalığı sayılmaz (çünkü yaptığınız işin bir sonucu olarak meydana gelmemiştir), ama iş kazası sayılır (çünkü mesleğinizi yaparken gerçekleşmiştir). İş yerinde meydana gelen bu olay için sgk müfettişleri gerekli tutanakları tuttu mu?
Anladığım kadarıyla konu yargıya taşınmış (?). Öyleyse avukatınız bu konuda ne diyor?

Emeklilikle ilgili sorunuzu ilgili foruma taşıdım: http://www.engelliler.biz/forum/eme...ndirim-hakkim-var-ne-zaman-emekli-olurum.html

Üst Alt