Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş sebebiyle menüsküs oldum. Haklarım nelerdir?

Sardonyx35

Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
0
25.01.2014 yılından 28.08.2017 yılına kadar bir perakende mağazada satış danışmanı daha sonra mağ. yöneticisi olarak çalıştım.

İşe girerken gayet sağlıklı bir bünyem vardı fakat iş süresinde gece çalışmaları aralıksız 36 saat 40 saat 24 saat çalışmalar yapıyorduk.
Aynı zamanda ortalama günde 100 koli ürün geliyor ve bunları açıyorduk ayaklarımızla sürüklüyorduk, kucaklıyorduk. fakat belimiz dayanmıyordu artık. Bahsettiğim yer ayakkabı mağazası. Sürekli ayakta olma, aralıksız uzun süreli çalışma ve koli itekleme vs durumlarından sağ dizimde menüsküs sorunu çıktı müdahale ettiremiyorum ve mr çektiremiyorum çünkü kalp pilim var. Ağrılarım yaklaşık 3 yıldır devam ediyor, yatarken koşarken otururken dizim sürekli ağrıyor.

Gelmek istediğim konu şu bu konuda şahitlerimde oldukça fazla ve aynı durumda olan bir çok arkadaşım var. Meslek hastalığı davası açsam durum ne olur var mı böyle bir durum yaşayan.
Engelli raporum da %5 menüsküs den puanım var.

Daha fazla bilgi istenirse verebilirim..

Teşekkürler

Merhaba,

ocak 2014 - ağustos 2017 tarihleri arasında çalıştığım mağazacılık sektöründe 3.5 sene ayakta sürekli çalıştım. Bazı günler aralıksız 36 saat 24 saat çalıştığımız oldu. Sağ dizim de menüskü sorunu çıktı ve en son doktora gittiğimde sağ dizim de kemikler bir birinin üstünde sıvı kalmamış bu genelde ayakta durmaktan olur dedi.
Aldığım engel raporunda da menüsküs oranı var dizimden.

Ben çalıştığım bu iş yerine meslek hastalığı davası açabilir miyim? sizce durum ne olur ?

Şuan uzun süre oturup yürüyemiyorum. Araba kullanırken bile zorlanıyorum.

Aylık bağlanmasından bahsetmiyorum. İş yerine meslek hastalığı davası açsam ne olur ondan bahsediyorum @OturanBoğa

Sardonyx35...hocam yanlış anlamada,yatağa bağlı kalıp bunu raporla kanıtlamaz isen sistem seni değil işvereni savunur!

deathless

Arkadaşlar siz beni halen yanlış anlıyorsunuz. Benim demek istediğim meslek hastalığından tazminat davası açmak diyorum. Sonuçta işe girerken bir şeyim yoktu işten kaynaklı sağlığım bozuldu bu durumda meslek hastalıgı oluyor bunu anlatmaya calısıyorum

evet açabilirsiniz. tazminat da alırsınız.
ama dava aşaması malesef uzun sürecektir.

Üst Alt