Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş-trafik kazası davasında davalı şirketin kapanması ve mağduriyet..?

35efe35

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba;

Ben 2013 yılında bir trafik-iş kazası geçirdim ve tamamen kusursuzum.
Benim 2015 yılından beri devam eden iş-trafik kazası davama bağlı olarak gelen bilirkişi raporuna istinaden maddi tazminat için dosya ıslah harcı yatırma durumundayım.
Ancak tahsilat kabiliyetimizin ne durumda olduğunu öğrenebilmek için, davalı olduğum tarafların şuanki durumlarını kontrol ettiğimde;
1. Davalı: Bana çarpan araç sürücüsünün üzerine kayıtlı hiçbir şey yok ve sigortalı çalışmıyor.
2. Davalı: Bana çarpan araç ruhsat sahibi bir limited şirketti ve bu şirkette 2016 yılı itibariyle kapanmış durumda.

Bu konuda bana hakedeceğim tazminat miktarının ödenmesi nasıl olacak? Bu konuda fikri düşüncesi ve bilgisi olan arkadaşların yardımlarını ve tavsiyelerini özellikle rica ediyorum.

* Sigortalı olmayan kişiden tahsilat kabiliyetimiz nasıl olur?
* Kapanmış limited şirketten alacaklı olduğumuz miktarı nasıl tahsil edebiliriz?

Ne ala memleket. Şirketler iflas ediyor, borçtan kurtuluyor. Vatandaş iflas edemiyor. Bireylere de iflas hakkı tanınmalıdır.

35efe35

Geçmiş olsun,
Hiç önemli değil şirketin kapanması, sen evraklarını tamamla ve sana çarpan aracın trafik sigortasının olduğu şirkete yolla , dosya açılır, raporunu aldınmı, 2013 yılında trafik sigortası poliçe limiti yanlış hatırlamıyorsam 250.000 tl idi, yani senin alacağın tazminatın 250.000 lirası garantide, iş kazası yönündede % 10 ve üzeri rapor alırsan SGK seni maaşa bağlayacak, onuda oradan alacaksın, sen boşver şoförü, şirketi, sigorta şirketi kurtaracak seni,

kazazede

Madem öyle, asli mesul olarak, sigortaca karşılanması lazım sa, bu adamı kim o kadar sene bekletti? Boşuboşuna 7 senedir mahkemeler de sigortanın sorunu olan rücucusu ile muhatap olur ve de sürünür? Yanlış yönlendireni asmak lazım gelir. Anayasanın 40. maddesi niçin resen harekete geçmez. Devlet adına yetki kullananlar niçin bu vatandaşı uyarmaz, yol haritası çizmez.. Geciken adalet adalet değildir(zulümdür). Reziilik. Ulu Zeus kimseyi devasa bütçeli kurumları olup da, bu kadar sorumsuz-duygusuz bir ülkede hastaneye, adliyeye, karakola v.s. idarelere düşürmesin.

kazazede , k.sahin

Arkadaşlar ben mesajımda bir kaç soru yönelttim ancak bu sorularıma doğru ve düzgün yanıt alamadım açıkçası...
Gelgelelim davam sözüm ona bugün sonuçlandı ve maddi tazminat olarak 1.100.000 TL maddi tazminata karar verildi, ancak bu parayı ödeyecek adam yok, kurum yok, karşı taraf yok... Yani bi tazminat tutarı var ama bunun karşılığı reelde yok!!!!

Ciddi ve yol gösterici bilgisi olan varsa lütfen ama lütfen bilgisini paylaşsın. Rica ediyorum gerçekten.

Aracın sigorta şirketine başvurup tazminatın bir kısmını alabilirsin. Aksi takdirde şirket dediğin gibiyse yapabileceği pek bir şey yok.

Iş - trafik kazasında karşı avukat vekalet ücreti..?

Arkadaşlar merhaba;

Ben trafik-iş kazası geçirmiş biriyim, hali hazırda devam eden tazminat davam vardı ve sonuçlandı. Ancak dava açmış olduğum taraflardan (bir kaç davalı var), Davacı taraf olarak herhangi bir tahsilat yapabilme imkanımız olmadı. Ya mal mülk yok, ya mekanlarını kapatmışlar gibi sebeplerden dolayı alacağımızı alamıyoruz. Ki gelin görün ki Hakimin hükmettiği tazminat miktarı bizim talep ettiğimizden, daha az olan miktar olduğu için karşı tarafların avukatları, KARŞI VEKALET ÜCRETİ talep ediyorlar. KARŞI VEKALET ÜCRETİ ile alakalı olarak icra takibi başlatmışlar...

Şimdi sormak istediğim şu, ben ZARAR GÖREN taraf olarak, herhangi bir alacağımı daha alamamışken, KARŞI VEKALET ÜCRETİ adı altında yüklü miktarlarda İCRAYA verilmiş olmam ve bunları ödemem NE DERECE MANTIKLI ve HANGİ AKLIN ÜRÜNÜ anlamak çok zor....

KARŞI VEKALET ÜCRETİNE karşı yapabileceğim bir şey/bir şeyler sizce var mıdır arkadaşlar? Bilgisi olan ve tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim... Hadi almam gereken tazminatı alabilmiş olsam karşı vekalet ücretlerini de ödeyeyim elbetteki, ancak alamamışken ve alamayacakken böyle bir borçlu duruma düşmek cidden çok saçma!!!

Takipte çıkan fazla miktar için karşı tarafın avukatına ödeme çıkar ve icra davası açar zaten açmış bundan kaçışın yok! Kaza gecirdiginiz tarihte aracın bağlı olduğu sigorta firması poliçe limitini öder. Limit 250K ise bu parayı sigortadan hemen alırsın ama geri kalan kısmı araç sürücüsü hatalı ve üzerinde mal ve mülk yoksa hiçbir şey alamazsın. Sadece sürücü sigortali çalışıyorsa maaşının 4%1 ne haciz yaparsın. Net konuşayım şirket battiysa yada kapandiysa tazminat alamazsın yada sürücü hatalı ama üzerinde mal mülk yoksa ve çalışmıyorsa canini alacak değilsin diyen bir kanun sistemi var maalesef sadece sigortadan poliçe limitini alabilirsin geri kalan kısım fazla çıkan miktarı almak çok zor.

avukatın varsa türkiye sigorta şirketler birliği ile görüşsün güvence mevduatı fonu var benim bildiğim

k.sahin

Bankalara kredi borcu olan vatandaş yada esnaf iflas etse bile bankalar %40 temerrüt faizi ile ana parayı alır. Bankalara zaman aşımı yok vatandaşa zaman aşımı var.😄 Bankalar %40 faiz işletiyor vatandaşın alcagi tazminata %9 faiz işliyor. Bunu sorgulayan yok haksız bir adalet sistemi var. Adalet zenginden yana ve geç gelen Adalet Adalet değildir. Adalet bakanı acilen istifa etmelidir.

Üst Alt