Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş/trafik kazası sonrası verilen tazminat poliçede yazandan az..?

canvolkan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar; ben 2014yılında iş kazası geçirdim.şirket arabam arıza yaptı ve emniyet şeridine çektim.o sırada yarış yapan bir araç emniyet şeridi ihlali yapıp bana çarptı.sol bacak diz üstü ampütasyon.bir sorum olacak.çarpan aracın sigorta poliçesinde ağır yaralanma için ödeme 280bin tl yazıyor.ancak bana ödediği 160bin.mahkemeye taşıdım olayı.sizce neden bu şekilde yapıyorlar? Bir fikri olan var mı acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.

Sigorta şirketleri başvuru ile çoğu zaman eksik ödeme yapıyor. Yapılan ödemeden daha fazla tazminat alacağını düşünüyorsan dava açabilirsin. Ayrıca her trafik kazası geçiren poliçede yazan limitin tamamını alacak diye bi durum yok. Aldığın maaş, yaşın, kusur durumun bunların hepsi alacağın tazminatı belirleyen şeyler.

hic bosuna ugrasma derım burda % kacını alabilirsın onu gosterıyor 1 bacakla %100 unu vermıyor 2 bacagın kaybında alabılırsın

Yalnız küçük parmağın tamamen kaybı 7 6

Bir bacağın dizden yukarsından tamamen kaybı 50

Bir bacağın dizden aşağısından tamamen kaybı 40

Bir ayağın tamamen kaybı 40

Bir ayağın bütün parmaklar dahil kısmen kesilmesi 30

Bir kalçanın hareketinin tamamen kaybı 30

Bir dizin hareketinin tamamen kaybı 20

Bir ayak bileği hareketinin tamamen kaybı 15

http://www.tsb.org.tr/ferdi-kaza-sigortasi-genel-sartlari.aspx?pageID=482

Üst Alt