Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş yeri değişikliğinde e-Devlet üzerinden vergi indirim başvurusu yapılabiliyor

ipeksi

Üye
Konular
57
Reaksiyonlar
4
Vergi indiriminde iş yeri değişikliği yaptım sonrasında yeni işverenim şayet vergi dairesinden yazı getirirsem vergi indiriminden faydalanabilecegimi söyledi. Genel bilinen doğru da bu şekilde, ama ben istanbul vergi dairesi engelli vergi indirimi birimine 2-3 günlük çaba sonrasında ulaştım ve memur bana e-devlet üzerinden engelli vergi indirimini doldurmamı sonrasında yeni işyeri bilgilerimi girmemi söyledi, bende 5 dakikada yaptım. Yeni işyerime yazı yazacaklarmış. Yani boşuna dünyanın yolunu tepmeye gerek yokmuş arkadaşlar. Bakalım bugün başvurdum göreceğiz.

E-devlet'ten nasıl başvurabiliyorsunuz beni de yönlendirebilir misiniz size zahmet.

Merhabalar,

Aynı durum benimde başıma geldi ,
Gelirler idaresi başkanlığı sayfasına e devlet ile giriş yaparak , engelli vergi indirimi dilekçesini doldurabiliyorsunuz.
Benim daha önceden süresiz vergi indirimi hakkım vardı, sadece üst yazısı değişerek gönderdiler.
Dilekçelerimden takip edebiliyorsunuz ve evrak orda görünüyor alabilirsiniz.
Çalıştığınız işyerine ise e- tebligat olarak gönderiliyor.

@Hopee3466,

peki hocam yeni iş yerinde çalışıldıgına dair çalışma belgesi istenmiyor mu?

Dilekçe doldururken o bilgileri senden istiyor zaten sen şirket ismini adresini vs bilgileri girmek zorundasın. Zaten SGKdan da kontrol ediyorlar. 1 hafta 10 güne sonuç geliyor. Benim öyle oldu.

Öncelikle e-devlete engelli vergi indirimi yazıyorsun o seni vergi dairesinin sitesine yönlendiriyor, ilk sayfayı işaretleyip diğer sayfaya ilerliyorsun, kendin için secip ilerliyorsun, sağlık raporum var deyip ilerliyorsun en son işyeri vergi numarasını girip sorgula diyorsun ve çalıştığın şirket çıķıyor en son rapor numaranı girip başvur diyorsun hepsi bu. Sistem sgk kayıtlarından senin o şirkette çalıştığını görüyor. Kağıt falan bitti artık, sistemden herseyi görüyorlar.

Üst Alt