Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş yeri servisi ile kaza sonrası ne yapmak gerek?

Sugaremro

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Merhabalar Arkadaşlar,

Yakın bir arkadaşımın annesinin içinde bulunduğu iş servisi kaza yaptı.Önüne çıkan bir tıra çarpmış servis ve annemiz ise minibüsün ön tarafında oturuyormuş.Emniyet kemeri bağlı şekilde.

Kaza sonrası 2 bacak ve 1 kol kırıldı.Özel bir hastanede ameliyat oldu,platin takıldı.
İş yeri bütün hastane masraflarını karşılayalım dava etmeyin gibi bir yaklaşım sergiliyor.
Servis firmasının ise kazanın olduğu ilde yolcu taşıma ruhsatı olmadığı için arkadaşın peşinde dönüyorlarmış.Uzlaşalım konuyu kapatalım diye.

Ayrıca bazı aracılarda olayı duyup arkadaşı aramışlar.Biz arabuluculuk işi yapıyoruz.Hızlıca işini çözeriz tanıdıklarımız var falan diye.

Süreci nasıl yürütmeliyiz.Kimleri dava etmeliyiz.Koltuk sigortası ,kasko vs gibi şirketlerden nasıl hak talep edilebilir.

Lütfen konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardım edebilir mi.Her kafadan bir ses çıkıyor ve ben forumumuza güveniyorum.

öncelikle bu konuda avukat olmayan kimseye itibar etmemenizi tavsiye ederim. Niteliği itibariyle iş kazası olduğu için bu alanda ehil kimselerle calısmanız daha isabetli bir karar olacaktır. Bu durum her ne kadar serviste de yaşanmış olsa , iş kazası olduğu için iş mahkemesinde işverene karşı dava açılması gerekmektedir ayrıca sigorta firmasınıda davaya dahil edebilirsiniz fakat bu kişiler kusurları oranında sorumludurlar.

Sugaremro

Kesinlikle avukatsız iş yapmayın.

Ayrıca uzlaşma da bu tip konularda çalışan aleyhine olur her zaman. işveren hakkı vermek istemez zira. Ayrıca yaşam boyu iş göremezlik geliri (ki vefat durumunda eşe/çocuğa kalır) ve yaşam boyu sağlık güvencesi hakkı çok kıymetlidir. Bence uzlaşma için istekli olmaya gerek yok. Görüşüp teklifleri alınabilir ama hukuk çizgisinden çıkmamak, asla bişeyler imzalamamak lazım

Üst Alt