Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş yerime açtığım davada emeklilik hakkımı kazandım.Tazminat davasınıda kazanır mıyım

stiloking

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
iş kazası sonucu engelliyim. iş verene dava açmıştım. sigorta beni haklı buldu ve malulen emekli etti.
ama açtığım tazminat davası devam etmekte. malulen emekli olmak için aldığım rapor %100 bakıma muhtaç acaba tazminat davamda aynı şekilde biter mi?yoksa benim zararıma bi sonuç mu çıkar?

Tabii ki bir davada işveren sorumlu tutulmuşsa tazminat davasında da bu göz önğne alınır... Tazminat davasının da lehinize sonuçlanacağını bekleyebilirsiniz.

arkadaşım nasıl bir yol izledin mahkeme kararıylamı emekli oldun ssk yımı dava ettin emeklioldun ondan sonramı işverene dava açtın bilgi verirsen sevinirim

blov;

tuttuğum ilk avukat,"hemen sigortaya bildirmeyelim,sigorta kendi işini halletmek için çabuk davranır. sen ilk önce tazminat almaya çalış" demişti bana. biz de bu sözün üstüne sigortaya bildirmeden davamı açmıştık. işveren benim iş yerinde çalışmadığımı kanıtlamaya çalıştı. çalışma arkadaşlarım yalancı şahitlik verdiler. aralarından birisinin yardımıyla iş yerinde çalıştığımı kanıtladım. ve işverene para cezası verildi. bana 5 bin lira para gelmişti o zaman. davam devam ediyordu.
avukatım bi akrabamın eşiydi. avukatlığı bırakıcağı için davamdam çekilmeden önce sigortaya bi dilekçe vermiş iş kazası diye. bir gün ankara dan ssk dan iş müfettişi geldi evime beni incelemek için. bütün raporlarımı falan gösterdim. müfettiş bana gelmeden önce işverenin yanına gitmiş. normal muhabbet gibi benim kazamın bilgilerini almış. bana da işveren senin hakkında bilgi verdi dedi .öğrendikleri hakkında bana da sorular sordu.
yani kısaca ifademizi aldı iki taraflı. daha sonra da sigorta davası başladı. ama sigorta davama bi kişi daha girmiş. heralde sigortanın görevlendirdiği bir avukattı o da. sigorta davamın bitiminde benden yeni bir rapor almam istendi. ssk hastanesinde.aldığım rapor ankara da yanlış tanımlama diye geriye gönderilip üniversite hastanesinden yeniden alınması gerektiği söylendi. yanlız üniversite hastanesinden sakatlığımın derecesini gösterir bi rapor vermediler elime. sadece muayenenin sonuçları verildi elime bende ssk iş kazaları bölümüne verdim. 3 ay sonra malulen emekli olduğum bilgisi geldi.

benim başımdan geçen bunlar faydası olursa sevinirim ama siz en iyisi bi avukata danışın derim. ayrıca ben kazayı 14 yaşında geçirdim. ssk rapor istediğinde askerlik bilgisi de istiyordu. üniversiteyi kazandığım için askerlik tecilliydi.işin garibi o sırada tecilimde bozulmuş. beni askeri hastaneye sevk ettiler. askeri hastaneden aldığım çürük raporu emekli olmama yardımcı oldu diye düşünüyorum ben.

size tavsiyem bi avukata danışmanız en sağlıklı bilgiyi ancak bi avukattan alabilirsiniz.yukarı da yazanlar sadece başımdan geçen olaylar.

bülent abi teşekkürler bilgi için. ayrıca emekliliğim aylığı almaya başlayınca 2022 den aldığım maaşımın kesilmesi için dilekçe vermiştim. 6 ay sonra dün bir yazı geldi. sicil no' mu bulmuşlar. ne tür sigortalı olduğumu, ne zaman sigortaya başladığımı falan soruyorlar. acaba nasıl cevap vermem gerekli bu yazıya?

Emekli aylığını aldığın tarih itibarı ile 2022 maaşının kesilmesi için dilekçe vermişsen ve o arada 2022 maaşını almamışsan, bunları yazman yeterli.. xx tarihinde emekli oldum ve x tarihinde 2022 aylığından feragat etmek için kurumunuza yazı yazdım. O tarihten sonra da 2022 aylıklarımı çekmedim... vs.vs.vs.

Üst Alt