Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş yerinde kazada ayak baş parmak ve yan parmakta çatlak var. İş göremezlik geliri..?

eceece

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba iş kazası geçirdim,iş yerinde sabah saat 10:30 gibi ayağımın baş parmağına transpalet düştü.düşme sonucu baş ve yan parmakta çatlak oluşmuş.Fakat iş yeri beni doktora götürmedi.ben akşam mesai bitiminde kendi imkanımla hastaneye acile gittim.Çatlak olduğunu söylediler.Ben iş kazası hakkından yararlanmam için ne yapmalıyım.Bana yardımcı olabilirmisiniz.Hastaneye ilk kaydımı açtırırken iş yerinde olduğunu ve saatini söyledim,iş yerinin beni doktora götürmediğini de söyledim.İş kazası almam için ne yapmam lazım.

Yahu ne dangalak işverenler var!

Öncelikle bir rapor alın. Bu raporla geçici iş göremezlik belgelenir ve izinli olursunuz en azndan. Yalnız, sizin ceberrut işvereniniz o zaman da işten çıkartır diye korkarım. Kalıcı ve önemli bir hasar olsa, dava dahil her şeyi deneyin derdim, ama hasar az olduğu için, uğraşmaya depmez diye düşünüyorum.

Üst Alt