Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş yerinde silahlı saldırıya uğradım. İş kazası kapsamına girer mi?

ant

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar.

23.07.2010 cuma günü iş yerinde çalışan gece güvenlik görevlisinin silahlı saldırısına uğradık. 5 kişi..

1 kişi öldü ben 4 kurşunla ağır yaralandım. 2 arkadaş hafif yaralandı. (Ölen kadın haric olayla alakamız yoktu normal çalışıyorduk)

3 gün yoğun bakımda, 8 gün de hastanede kaldıktan sonra 45 gün iş görmezlik raporu verdiler.

Kalın Bağırsak + İnce Bağırsak (12cm Kesildi) + Mesane (İdrar Torbası 3 yerinden parçalandı) + femur fraktürü, olarak yaralandım.

vücudumda bay pass gibi dikiş izleri mevcut gögsümden bacaklarıma kadar iz var ve kurşun delikleri var..

Kalıcı bir sakatlığım yok fakat doktorlar 45 gün rapor üstüne 20 gün daha verdi.

olay adli olduğu için farklı bir iş kazası görüldüğünden acaba devamlı iş kaza geliri verebilirler mi bana? yani az da olsa 70-100-150-200TL kadar ömür boyu olabilir mi?

Olay elbette bir iş kazasıdır: iş kazası "Sigortalının işyerinde bulunduğu sırada meydana gelen ve sigortalıyı hemen veya sonradan bedenen ya da ruhen özüre uğratan olaydır."

Sürekli iş göremezlik geliri bağlanabilmesi için http://www.engelliler.biz/forum/kaz...eslekte-kazanma-gucu-kayip-orani-tespiti.html mevzuatına göre %10 ve üzeri kalıcı hasar olması gerek. Aksi halde bu açıdan bir hak talep edilemez.
Ama, tazminat hakkı konusunda bir avukattan fikir alın bence.

Üst Alt