Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşe başlarsam 2022 muhtaclık maaşımı kendim mi kestirmeliyim, yoksa onlar keser mi? [Soru]

ferat

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
İşe başlarsam 2022 muhtaclık maaşımı kendim mi kestirmeliyim, yoksa onlar keser mi? [Soru]

işe başlamak istiyorum. yeşil kartım ve muhtaçlık maaşımı şahsen müracaat edip mi durdurtuyorum, yoksa işe başladıktan sonra emekli sandıgı kendi mi durdurtuyo?
bildigim kadarı ile geri tahsil ediliyomuş. bu konuda ne yapmak gerekiyor?
lütfen yardımcı olur musunuz
saygılar

işe başladıgın zaman aşagıda verecegim adrese dilekçe yazıp kesilmesini talep edeceksiniz aksi halde cezalı duruma düşersiniz.

SGK Pirimsiz Ödemeler Pirimsiz Genel Müdürlüğü'ne
Tuna Caddesi No:7 Kızılay Ankara

Sayın mehmet bey bu vermiş oldugunuz adrese şahsen gittim işe başlamak istedigimi belirttim ne yapmam gerektigi sordum aldıgım muhtaclık maaşını durdurtmak istedigimi söyledim sen git işe başla ssk başladıgı zaman biz maaşını keseriz dediler bana orda bende peki bugüne kadar aldıgım maaşı tahsil etmezmisiniz diye sordum öyle olursa tabi hyr dendi bana sizce burda ihmalkarlık söz konusu olabilirmi saygılar

siz ssk lı olarak çalışırken aynı zamanda 2022 maaşıda aldınızmı?

mehmet bey hayır ssklı değilim henüz işe başlamadım cezaya girmesi korkutuyo beni önümüzdeki eylülün 1inde en son alacagım muhtaclık maaşını alıp işçi bulma kurumuna gidicem iş başvurusu yapıcam

anladım siz bu maaşıda alın sonra gidip kuruma dilekçe verin durumu izah eden dilekçeyi verin sizden sorumluluk kalkmış olsun gerisi mühim degil.

sayın mehmet bey çok tşk ederim aydınlattınız beni aynen dediginiz yapıcam saygılar iyi akşamlar diliyorum esenkalınız

En temizi sisin kestirmeniz. Hİç başınız ağrımasın... Ama yok, ş yaşamınızda bir deneme süreci varsa, yani kısa süre çalııp işten ayrılma söz konusu olacaksa, o zaman maaşı kestirmeyin. İşe başlayın, 2022 maaşı almadan önce iş durumunuza bakın. Eğer çalışmaya devam edecekseniz, 2022 maşını almadan iptal ettirin. yok, çalışmaya son verecekseniz, o zaman maaşı almaya devam edin. SGK maaşı keserse o arada. yeni rapora gerek olmaksızın bir dilekçeyele maaşınızın ödenmesine devam edilmesini istersiniz...

saygılar sayın oturanboga abi daha işe başlamadım eylül de işe başlıyacagım için bu maaşıda alıyım diyorum ondan sonra dilekce veriyim primsizlere dondursunlar maaşımı işe başlıyım diyorum işte tutunamassam da tekrar dilekce vericem 2022 maaşı için saygılar

ferat ,işe fiili olarak başladıktan sonra yazılı dilekçe vereceksin.bu yazılı dilekçeyi elden götürürseniz kayıt numarası almayı unutmayın.yani kayıttan geçirmezseniz akibetini bilemezsiniz.
eğer posta yolu ile gönderirseniz iadeli tahaütlü seçeneğini mutlaka kullanın.
dilekçenin fotokopisini mutlaka çektirin .üzerine de tahaütlü gönderi makbuzunu zımbalayın,ömür boyu da saklayın.
emekli olurken bile karşınıza borç çıkarırlar.
her zaman yazılı dilekçe.her konuda.bu kuralı hiç unutmayın.
işinde şanşlar dilerim

kendileri kesmiyolar bende çalışırken aldım faiziyle tahsil ediyolar mutlaka sen kestir

işe başladığınızda 2022 engelli maşının kesilmesi için emekli sandığına dilekçe verdiğinizde 2022 maaşınızın kesilip kesilmediğini http://emek.emekli.gov.tr/Yaslilar/ web sitesine tc kimlik numaranızı girerekde öğrenebilirsiniz.

meltem_06 dediğin siteye girdim, burdan kesilip kesilmediğini nasıl anlarım??

DURUMUNUZ PASİF OLMUŞSA KESİLMİŞTİR.
AKTİFSE HALEN KESİLMEMİŞTİR.

Durumu :GEÇİÇİ, DURUMDA

Böyle yazılıyo, demek oluyo??

geçici süre için maaşınız durdurulmuş zannedersem ama olası bir durumda tekrar başurdugunuzda tekrar baglarlar..

hayır böyle birşey yok defalarca belirrtik aylıklar şuan 3 er aylık şekilde ödenmektedir aylık verilemesi söz konusu degildir.......

Üst Alt