Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşe girmeden önce G0 (yeşil kart) faydalanıyordum. işten cıktım. Şimdi ne olucak?

Gs3434

Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben calısmadan önce gelir testi yapmıştım ve G0 çıkmıştı yani devlet karşılıyordu primlerimi daha sonra işe girdim çalışan olarak saglıktan yararlanıyordum. yaklasık 3 ay önce işten ayrıldım. cıktıktan sonrada 100 gün çalışan olarak saglıktan yaranabildim. ancak 100 gün bitti. şimdi saglıgımı sorguladıgımda ''60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.'' olarak çıkıyor. şimdi daha önce yaptırdıgım gelir testi geçersizmi oldu. tekrar ondan faydanalamazmıyım? tekrar gelir testimi yaptırmam gerekiyor. ne gibi yol izlemeliyim ?

elsina.92
kaymakamlıkta bulunan vakfa (SYDV) gidip GSS gelir testinizi yenilemelerini isteyin. ilk yapılan test gibi uzun sürmez. bilgileriniz güncellenir, işiniz hızlı olur.

Bu arada anne ve babanızın SGK'sı var mı? Onlardan yararlandınız mı hiç?

yeniletmeme gerek kalmadı babamdan faydalanabiliyormuşum. babamla yaşamıyorm ancak o emekli onun üstüne geçtim. yeşil kartı içinde yeniletmeme gerek yokmuş ondan da devam edebilirmişim yanlız sgk daki memur bana yeşil karttan yararlanırsan özel hastanelere gidemezsin dedi. babandan faydalan dedi öyle yaptık. yani işten cıkanlar öncesinde yeşil kartı varsa faydalanabiliyor. bilgisi olsn

e tabi ki babanın sağlık güvencesinden yararlanabilirsin:) ben de yakınlarının sağlık güvencesinden yararlanma durumunu değerlendirecektim ama sen zaten halletmişsin:) yeşil kart diye bilinen 60/c 1 kapsamındaki GSS'yi hiç düşünme. babanın saglık guvencesi senin açından daha avantajlı.

Üst Alt