Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşgöremezliğe başvurdum. Mahkemedeyim. Mahkeme devam ederken maaş bağlanmaz mı?

Konular
6
Reaksiyonlar
0
sürekli işgöremezlik için başvurdum ama şu an mahkemedeyim mahkeme sonucu çıkmadan acaba maaş bağlanmazmı sonuç ta belki 2 sene sürecek gibi yardımınızın için teşekkür ederim.

Mahkeme konusu nedir? İş kazası tespiti konusunda ise, o zaman o tespit olmadan işgöremezlik geliri bağlanmaz maalesef.
Ama mahkeme sonucunda bu geliri hak ederseniz, gelir, iş kazasının olduğu tarihten itibaren hesaplanır ve tarafınıza ödenir

merhaba abi iş kazası tespiti evet

abi yalnış soledim galiba iş kazası olduğu belli benimkisi iş kazası tazminat davası

Tazminat apayrı bi konu. Sürekli iş göremezlik geliri ondan bağımsız olarak bağlanacaktır. Yeter ki müfettiş iş kazası ile ilgili raporu bir an önce tutsun ve sgk'ya göndersin.

öncelikle geçmiş olsun yöneticinin dediği gibi mahkeme tazminat davası için ise bu iş görememezlik almana engel eğil tamamıyla ayrı bir konu bu işi sen sgk ile aranda çözmen gerekiyor sgk seni bir hastaneye sevk edip maduriyetinin raporunu istiyecek(iş görememezlik oranını) daha sonra kurum bu raporu değerlendirip ya raporunu kabul eder yada başka bir hakem hastaneye svk edebilir aynı zamanda almış olduğun rapor oranını sende araştır neyse herşey normal olduğunu kabul edersek başlıyacan beklemeye birgün bağlanır elbet deyip 33 lü tesbih al başla sabır çekmeye ;) tekrar geçmiş olsun

teşekkür ederim ben hepsini hallettim şu anda heyetten çıkacak oranı bekliyorum hayırlısı olur inşallah

iş göremezlik kusur oranına itiraz edilirse lutfen cevap yazın

Merhaba, bana işgöremezlik bağlandı. Müfettişe vermiş olduğum ifadede % 50 ben %50 işveren kusurlu ve %43 özürlülük oranıyla maaş bağlandı
.Sgk benden %50 kusurlu olduğum için ödemiş olduğu geçici iş göremezliğin yarısını geri aldı !!!

sorum şu işveren kendisine gelecek %50 cezaya itiraz eder tekrardan müfettiş raporu tutulur ve kusur oranı bana fazla çıkarsa iş göremezliğimi çok etkiler mi yada kesebilirler mi .

Evet, geçici iş göremezlik gelirinde bu şekilde geri alma uygulaması var...

Ama sürekli iş göremezlik geliri açısından bir kesinti olmaz...

Üst Alt