Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşgöremezlik aylığım neden düşürülmüş olabilir?

Zekeriya81

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamün aleyküm arkadaşlar.Benim bir sorum olacaktı.Yardımcı olursanız sevinirim.2016 yılında iş kazası geçirdim 14.20 rapor aldım.Sürekli iş görememezlilik maaşı alıyorum.iş kazasından dolayı iş vereni mahkemeye verdim.Mahkeme devam ediyor yakında adli tıptan çagırıp muayene edecekler.Şimdi benim belimde bel fıtığı oluştu amacım bel fıtığının ayaktaki aksamadan kaynaklı olduğunu hastane raporlarıyla ıspatlayıp daha önce verilen 14.20 hasar oranını yükseltip alacağım tazminatı yükseltmek.Hastaneye gittim doktoları gezdim heyete girdim evraklar sgk gitmiş.Sgk ya gittim evrakların merkezde(merkez neresiyse onuda anlamadım) 1.5 ayda karar verilir gelir dendi.Şuan aldığım 462 tl sürekli iş göremezlilik maaşım 292 ye düsürüldü.Sızce dosyam karar asamasında olduğundan mı maas askıya alınıp yarisı ödendi.Yoksa daha önce verilen 14.20 rapor mu dusuruldu?Şimdiden teşekürler.

Zekeriya81

%14,2 olan rapor oranın düşmüş. Sonuç olarak rapor oranın düştüğü için SGK tarafından bağlanan sig 292tl düşmüş. Zekeriya pirince giderken evdeki bulgurdan olmuşsun. Geçmiş olsun.

Üst Alt