Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşimin varolan hastalığımı arttırmasından sürekli iş göremezlik geliri bağlanır mı ?

smyrna1922

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
işin şiddetlendirdiği hastalık nedeniyle sürekli iş görmezlik oranı çıkar mı ?

oran tahmininiz var mı ?
rE4Ana.jpg

smyrna1922

Bedensel bir sağlık sorunu olsa gayet mümkündü, ama konu psikiyatrik olunca sürekli iş göremezlik geliri bağlanması çok zor. Umarım yanılırım.

2 kasım 2016 da meslek hastalığı olarak kabul edilmediğini öğrendim , usül gereği yüksek sağlık kurulu incelemesi için 3 kasım 2016 da dilekçe verip incelenmesini istedim sonuç kesinleştiğinde bilgi yazarım.

Smyrna doktor hastalıgının raporunda iş nedeniyle arttigını yazmış meslek hastalıkları hastanesini arayıp psikiyatri doktoruna raporunu acıkca oku yapabilecegi bir şey olup olmadıgını sor mutlaka meslek hastalıgı olmadıgını kimden ögrendin eminmisin bende seninle aynı durumdayım psikiyatrik hastalıgım var gece calışmanın ilerlettigi kanısındayım cevabınızı bekliyorum

tb2nhf
ben raporumu aldım pisikiyatri ve kardiyoloji ye görüş yazdırdılar iki bölümde mesleğimin hastalıklarımı ilerlettiği yönünde görüş beyan etti , meslek hastalıkları birimi durumu değerlendirdi ve daha önce paylaştığım değerlendirmeyi yazdı , bipolar ve hiper tansiyon işin şiddetlendirdiği hastalıklar aort anevrizması için genetik dendi . rapor sgk tarafından değerlendirildi, burada paylaştığım yazıyı yolladılar ,meslek hastalığı sayılmadığını bildirdiler bende itiraz dilekçesi yazdım yüksek sağlık kurulu inceliyecek ,oradan çıkan karar kesin olacak. farklı bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum , sonrasında dava açabilirsin fakat ben dava açmayacağım .

nEvY1R.jpg

Sagol smyrna baktım degerlendirmişler hayırlısı artık

merhaba arkadaşlar
yüksek sağlık kurulu na gönderdiğim rapor için ht.,bipolar,aort anevrizması ameliyatı meslek hastalığı olarak değerlendirilmemiştir, sonuç 23 aralıkta tarafıma bildirildi.

Üst Alt