Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelli çift 2022 aylığı alabilir mi?

afhtme

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
ÖZÜRLÜLER İDARESİ BAŞKANLIĞINA ANKARA

Konuşma ve işitme engelli Kız Kardeşim (xxxx xxxxx), (ev hanımı) Yine Konuşma ve işitme engelli (xxx xxxx ) ile l0 yıllık evli olup; beş yaşında kız çocukları bulunmaktadır. Ailenin geçim kaynağını Özel bir şirkette ''asgari ücretle'' çalışan eşi sağlamaktadır. Bu ailenin bundan '' başkaca hiç bir geliri'' bulunmamaktadır. Konya ilinde Konutları (250.TL) kira olup; fevkalade geçim sıkıntısı çekmektedirler. Şimdiye kadar annemin yardımlarıyla geçinen fakat üç ay önce annemizin vefatıyla mağduriyeti artan bu aileye yardımcı olunmasını istiyorum.
Bu bilgiler dâhilinde bu özürlü çifte birine ve/veya her ikisine 2022 özürlü maaşı veya Devletçe yasalar çerçevesinde ne tür yardım yapılabilinir. İmkânları nelerdir. nasıl veya hangi kuruma başvurmaları gerekir.
xxxx ailesinin bu mağduriyetini gidermede ağa beyi olarak yasal iş ve işlemlerine yardımcı olmak istiyorum.
Başkanlınızca bu mağduriyetin giderilmesinde ve iş ve işlemlerine esas olmak üzere neler nasıl yapılabilirliği ve ilgili çiftin mağduriyetini giderici yasal imkânları hakkında bilgi verilmesini arz ederim.

Yukarıdaki kuruma; bilgi istemim henüz cevaplanmadı yada dikkate alınmadı.

Kardeşimle ilgili yukarıda yazılı soruna siz ne dersiniz.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Peki, bu konu dışında örneğin Sosyal Dayanışma ve yardımlaşma kurumlarından veya benzeri kuruluşlardan yardım almaları mümkün mü?

Üst Alt