Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelliyim. İlkokul 8. sınıfta okuyorum. 2022 aylığı alamıyorum?

kerim_erdogan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
herkese iyi günler.
ben İŞİTME ENGELLİYİM ilkokul 8. sınıfta okuyorum.
okuduğum okul sıradan bi ilkokul yani engellilere özel değil. ben henüz 2022 engelli aylığı almıyorum ve engellilerin ne gibi alternatifleri var hangi durumlarda 2022 engeli aylığı alınır ve hangi durumlarda ailem bakım ücreti alabiliyor bilmiyorum.
şu an 13 yaşındayım ve %48 oranında engelliyim. babamın üzerine sigorta yok sağlık güvencemiz yeşil kart. sanırım yeterli bu bilgiler.
şimdiden yardımlarınız için Allah hepinizden razı olsun. hayırlı günler hayırlı ramazanlar dilerim...

SAYGILAR.

aferin kucuk bey
13 yasinda isitme engelli olupta ilkokulda okuyup cok guzel cumle kurmus cok duzgun ifade kullanmissin
sen bosver engelli ayligi engelli alternatifi gibi seylere bak isitme kaybinda azmis
yesil kartinla isitme cihazini aldinmi is tamam
engeller seni yildirmasin
egitimini guzel bir sekilde tamamlayip hayatta kendi alninin teriyle mutlu ol
hayatim boyunca bedenen saglikli olduktan sonra agir isitme engelli oldugum halde rapora bile bakmadan hayatimi cok guzel yasiyorum cunku isitme engelli olmak calimaya engel degil

Kerim, 18 yaşından küçük olduğun için 2022 aylığı için sen başvuramazsın. Ama %40 ve üstü özürlü sağlık kurulu raporun olduğu için 2022 engelli yakını aylığı için annen ya da baban başvurabilir. Bunun için senin adına başvuran yakınının aylık gelirinin 98 TL'yi aşmaması ve aktif sigortalı olmaması gerekior. Eğer şartları uygunsa kaymakamlıga 2022 engelli yakını aylığı için başvursunlar:http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

Bakıma muhtaçlık kriterlerine uygun olmadığın için evde bakım aylığından yararlanamazsın.

''shukufe'' çok naziksin gerçekten çok tşk ederm. dediğin gibi hayatta kendi alnımın teriyle mutlu olmak istiyorum.hernekadar ailem bana bi engelli gözüyle bakmasa da ben aileme yük olmak istemiyorum. ama bunu sormamda ki amaç eğer 2022 engelli aylığı alabiliyorsam ailem bundan faydalansın ve üzerlerindeki yük az da oolsa kalksın çünkü ailemde benden başka okuyan biri lise de biri üni de 2 kardeşim daha var.

''melek abla'' ilgin ve alakan için sana da tşk ederim. bu mesajı babamla birlikte okuduk bayramdan sonra sanırım bnm adıma engelli yakını aylığına başvuracak:) tekrar tşk. çok sağoln

Üst Alt