Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitsel halusinasyonlar sizofren veya psikoza mı işaret ediyor?

tb2nhf

Aktif Üye
Konular
80
Reaksiyonlar
74
Arkadaslar sabah uyandigimda yüksek sesli beni cagiran sesle uyaniyorum uyandikdan sonrada bu ses uyandirmakla kalmayip 4 saniye falan gözum acikken yani uyanik kendimdeyken devam ediyor bazi hastaneler atipik psikoz bazilarida şizofreni dedi arkadaslar bu duydugum ses yasayanlar bilir kesinlikle işitsel halüsünasyon diyebilirmiyiz sizofren ve psikoz hasta arkadaşlar cevap yazarsa memnun olurun kendimden emin olmak istiyorumda raporluyum ama hasta olduguma inanmiyorum

tb2nhf

Bazen ses olayı olur.önemli olan etkilenmek seni etkiliyorsa doktora danis

Valla kardeş arkadaşlar hangi ses cagırırsa bile kendi kendimizin dokdoru olun en pislik tedavi psikiyatri tedavisidir ilaçlar tam pislik bişeyki yan etki yapmaktan başka hiç bir etkisi yok ha şu var aslımda ben normalin yo ben bunu rapor almak için yapıyorum diye içinizden geciriyorsanız eyer sağlam bir şekilde hastaneye yatırıllar deli mayyak pskopat olarak çıkarsınız demedi demeyin aglayanın malı gülene hayretmez

Ölümlü dünya gerçek hastalar varki gerçekten hasta ama bir akıl hastanesine gidin görün ortamı allah buralara kimseyi düşürmesin diye gece gündüz hiç durmadan halimize şükredersiniz. Arkadaşlar aklınızı başınıza alın çalışın öyle emekli olun. Allah büyüktür . başka devlet gelir aşaya ceker emelliligi

bende gerçek olmayan sesler duyuyorum ama ilaç aldığımda bir nebze azalıyor,
kontrole gittiğimde her seferinde doktor bana 'kulağına sesler geliyormu, alakasız görüntüler görüyormusun' diye soruyor..
hastalığım kronik şizofreni.

Duyulan sesler ile konuşmayın diyor psikoloji dersinde .psikoloji ye göre beyin ön frontal lopta bozulma olunca ses duyma oluyormuş

işitsel halüsünasyonlar benim bildiğim kadarıyla şizofreni belirtisidir kardeşim ama bizler neyin ne olduğunu doktorlardan daha ii tayin edemeyiz.yalnız şunuda yazayım ki,her şizofren ilk yıllarda hastalığını kabullenememe durumu yaşar.rahatsızlığın her ne ise acil şifalar diliyorum.

furkan-)

simdi ne diyorsunuz yani,insanlar doktora gitmesin,ilac kullanmasin daha kotu mu olsun?? hastalik varsa ilac kullanmak shart,tabi yan etkileri olacak ama ilac kullanmazsa daha kotu olur,beyin kendini toparlayamaz.lutfen boyle oneriler yapmayalim

Akil hastanasi tabi ki,saray deyil ama doktor oyle uygun gorduyse oraya yatmak gerekiyor,saglik icin oyle olmali

Bk arkadaşım senin gayet aklın başında yanlış anlama deli değilsin doktorlar seni muayene eder elekrofik şoka bağlar neyin ne olduğu orda çıkıyor ve diyelim hastaneye yattın ilaçlar uyuşturuyor sadece bu şekilde devam ettiği şekilde yan etki devam etmekte senin teşhisin diyelim şizofren gerçek şizofren hastasıyla seni yanyana koyacaklar ve orada seni kamerayla takibe alacaklar hal ve hareketinden her şey meydana çıkacak ileşme yoksa bile ağır ilaçlar vermeye başlıcak herkes pskiyatriye gitmektense kendi kendinin dokdoru olabilir sevmeyi dene kitap oku bol bol kendini nerede iyi hissediyorsan orda ol. Ama ben sadece siz ve senin gibi düşünen insanlara sesleniyorum

Sevgili furkan nickli arkadaşim engelli raporu almak gibi bi cabam yok cunku surekli engelli raporum var rapor almaya calisan psikiyatriden rapor almaya calisan hastalik uyduran biri gibi zannetmissin ayrica hastanedede yattim hastanede cok agir hastalar oldugunu belirtmissin benim yattigim donemdede en agir hasta bendim ayrica ankarada 6 hastanede tanim ve tedavim mevcut yani kimse sahte numara diye dusunemez ayrica engelli raporunu almaya dokdor tesvik etti cevrendekilerine ciddi zarar verme ihtimalin cok yüksek paranoidsin git ceza ehliyeti raporu al engelli raporu al dedi kurula girdim dokdora tamamen iyi oldugumu soylememe ragmen yuzde 80 rapor verecekti calisamaz diye yalvar yakar calisiyom diye 100de45verdi ayrica tum haklari bu siteden ogrendim amacim benin gibi hastalari neler belirtilerini anlamak eski hastalardan tecrube almak bilgilerin icin sana ve diger arkadaslara tesekkur ederim cevaplarinizi bekliyorum

Bende paranoid şizofreniyim

şizofreni alanında mastır yaptım;);););););)

Memnun oldum paranoya banada paranoid dediler ama atipik psikozdan engelli oldum sesleri coknduyuyomusun halusunasyon varmi ilaclarlangeciyormu

Bu arada espirin cok guzel zaten emin ol bu hastaliklarda beyin fazla calis
iyo yoksa bu espiriyi yapamazdin

benimkide epileptik şizofren önce yüzde 80 idi 2 yıl sonra 45 yaptı doktorum sınava girdim iyi geçti çok şükür önceleri sesten kurtulmak için dağa köy yollarına gittim ama çözüm yok idare ediyoz şükür

Paronoya ozelden telini yazmak istersen yazabilirmisin ben ozelden yazmayi bilmiyorum ridvan arkadasim sesler bende yeni basladi genelde ilk uyandigimda oluyor gorsel halusunasyonlar ise cok yorgun olunca gece nobetlerinde uykulu halde oluyor

Paronoya bu arada bilinc kaybi alaninda mastir yaptim😀😀 doktorlar inanilmaz ilac yukledi hayal edilemiyecek derecede beynim bozuldu

tb2nhf arkadasım ilaçlar uyku ilacı. hastalıın ağırmı bilmiyorum. ama ilacın kaç mg olduğu cok önemli. bu arada ekpssye girdinmi dostum.

Ridvan arkadasim ekpss ye girdim matematik cok kotu geti 18inde aciklanacakmis hayirlisi bakalim

Paranoya risperdal4mgve ativan kullaniyorum

tb2nhf

Ativanı bilmem de risperdal 4 mg kullandım. Çok ağır bir ilaç değil, daha ağırları var. Seslere gelince; sabah ilk uyandığında algıların çok açık olabilir. Bundan dolayı da ses duyuyormuşsun gibi gelebilir sana. Bir de böyle bir tanın olup, üstüne şüphe de edersen gözünde büyüyebilir. Doktoruna danış ve fazla önemseme, üstüne gitme. Doktorun senin dert ortağın gibi olmalı. Burda yazdığından daha çok doktoruna anlat her şeyi. Benim tanımda atipik psikoz. Ben daha ağır ilaçlar kullanıyorum ve gayet iyiyim çok şükür. İlaçları takma, önemli olan senin iyi olman. Tüm mücadele bunun için.

tb2nhf

görsel ve işitsel oluyo..bende görsel oluyodu..şimdi yok..doktorla konuş

Hastalık ve doktor kontrolü

Merhaba doktora iyileşti diyorum çok hastasın diyor hastayım diyorum iyileşti diyor ortada bir muamma var inşallah böyle bi durum sizin başınıza gelmez ve bi karar verir hastalığın hakında..sınırın bozuluyor bu duruma..

Benim hastalığım İbrahim Tatlıses 2001 de bebeğin şarkısını yazdım oda bana radyasyon icitirdi.kalp krizi geçirdim kalp krizi beynimi etkiledi..

Üç harfliller için hocaya kendini olur diyor ya böyle olur mu tıbta radyasyonun çaresi yok mu.vallah hiroşimaya atılan atom bombası insanları böyle etkileriyle vah vah .radyasyonun ilacı varmı hocaya kendimi okutmak istemiyorum....yardim

Mrb .. Cinlerle radyAsyonla ilgisini bağını kuramadım . Belki tetikleyen olmuş olabilr rahatsızlığı ama çare okumak üflemek değil sadece manevi rahatlatır ve cüzdanını hafifletir .. Doktorunun görüşlerinden ayrılma tıbbi mesele bu

Üst Alt