Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İspark ruhsatta engelli yazmayan araçları neden kaydetmiyor?

mromr

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
engel oranım %84 ama otopark ücretleri zaten yeterince çalışamağım için çok fazla geliyor bu konuda ne yapılabilir? seçim sürecinde talepte bulunmak yada hukuki bir süreç başlatmak nasıl olur?

Nereye başvurdunuz ve ne cevap aldınız detaylı yazarmısınız ?

ispark müdürlüğüne başvurdum sadece ruhsata işlenmiş araçlar için ücretsiz park mümkün dendi

benimde oranım %57 zamanında bana da ret cevabı vermişti ispark, resmen saçmalık bu

İspark hangi aracın engelli hangi aracın engelli değil olduğunu bilmesi açısından ruhsata "engelli" ibaresi işli arabaları kaydediyor sadece.

Yoksa arabasında engelli olan herkes isparkı haksız yere kullanmaya kalkıyor.

malesef bu saçmalık hala devam ediyo önceden engelli karrtımızı gösterip aracı park edebiliyoduk görevlide kanlı canlı elimizde kartımızlada bizi görüp aracı izin veriyordu şimdi ruhsatta englli ibaresi olması gerekiyomuş saçmalıktan öte bişey deyil

Bundan şunu anlıyorum
Aracınızı vergi indiriminden almazsanız normal engeliniz olsada otoparklar ücretsiz olmuyor ve kaydetmiyorlar

Örneğin engel oranım %50 isparka başvursam da malesef yararlanamazsınız deniliyor gibi

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Yuzde 44 raporum car benimde Malesef yıllardan beridir uğraşıyorum malesef ruhsat ,rapor,v.s hersey benim adıma isparktan faydalanamiyorum ve benim gibi niceleri. ARKADASLAR BURADA ŞÖYLE BIR SORUN VAR KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN YUZDE 90 RAPIR İSTENİYOR.YUZDE 90 RAPORU OLANLARIN YUZDE 95 ARAC KULLANMIYOR HERKES ESINE DOSTUNUN V.S UZERINDEN ARAÇ ALIYOR NE OLUYOR GERCEK ENGELLİLER MAĞDUR (DUSUNEBILIYORMUSUNUZ SEN YUZDE 40,50, 60,70 ENGELLISIN AMA FAYDALANAMIYORSUN. ADAM ENGELLI DEĞİL ARABAYI HERYERE PARK EDİYOR VEDE ÜCRETSİZ FAYDALANIYOR TAM BİR KOMEDİ, ORNEK VERICEM SİZE GÜLÜN HALIMIZE DİYE YÜZDE 40 ILE 500 TL LİK MÜZEYE YANINDA REFAKATÇİ IKE GİRİYORSUN AMA ARABANI PARK EDEMİYORSUN , ÖBÜR TARAFRA ENGELLI OLMAYAN BİRİ ENGELLİ YERİNE PARK EDİYOR ARAÇ KAYITLI OLDUĞU İÇİN, (TAM BİR KOMEDİ) AMA MÜZEYE, SPOR, V.S ETKİNLİKLERE GİREMİYOR. (YUZDE 90 ENGELLI AMA YUZDE 40-89 ENGELLI DEĞİL ) TAM BIR KOMEDİ. DEDİĞİM GIBI KIMSE KIZMASIN ALINMASIN BU ÖRNEĞİN VE ÖRNEKLERİN VERİLMESİ GEREKİYOR Kİ ENGELKERİ HEP BERABER AŞALIM

Arkadaşlar bu arada engelli park kartı da alamıyorsunuz benim gibi gülüyorum şuan, buradada yüzde 90 rapor isteniyor, yahu benim yüzde 90 raporu olan adam park kartını ne yapsın. Zaten eşi dostu kullanıyor çoğunun umarım anlatabilmişimdir birazcık da olsa engellilerin durumunu

Son düzenleme:
Valla dostum almasını bileceksin, bilmezsen daha doğrusu hakkını aramazsan engelli park kartını evet alamazsın. Yanlış anlama benim torpilim filan yok, sakatlık oranım da %40 ama ben çatır çatır alıyorum engelli park kartımı. Emniyet Gn. Md. Trafik Daire Başkanlığını Cimer kanalı ile bana yollanan yazısında H sınıfı ehliyet sahiplerinin bu kartı almaya hakkı oldukları açık seçik yazmakta. Cimer yazısını ben buraya yollamıştım. Arayıp bulursanız işinize yarar.
Bir not:Bu arada ben kartımı bu yazıdan önce çıkartmıştım, onu da belirteyim.
Öte yandan evet Ispark bu uygulamayı başlatalı uzun zaman oldu. İspark görevlileri, Trafiğin verdiği engelli park kartını renkli fotokopi ile sahtesinin üretilmesi gerekçesi ile, ruhsatta bu kaydı istiyor, engelli kimliğini kabul etmiyor. Sahtecilik işi doğru olabilir, hakikaten tek gerekçe bu ise "Ispark haklıdır" diyeceğim ancak adamlar engelli kimliğin de kabul etmiyorlar. Neticede amaç belli kasaya daha fazla para girsin. Ve bu uygulama bildiğim kadarı ile AKP zamanında başladı.
Yani AKP politikaları o kadar da biz sakatlara şirin gözükmüyor.
Selametle

Ali kardeşim o parti bu parti zamanında olmuş diye demedim istiyorsan ayrıntıda vereyim 2015 2016 seneleri kadir topbaş zamanında değişti, ve ikincinsi sende h sınıfı ehliyet var yönetmelikte o da var dediğim gibi albiliyorsun detay yazmaya gerek yok beni anlayan anladı zaten yazımı oku ne dediğimi anlarsın

@barak,
Dostum niyetim senin de dediğin gibi o parti, bu parti filan değil.
Herhalde bir yanlış anlama veya benim bir eksik ifadem oldu.
Selametle..

Üst Alt