Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşsiz ve sigortasız olan kredi kartı çıkarabilir mi?

Konular
7
Reaksiyonlar
21
Arkadaşlar ziraat bankakart kullanıyorum fakat kredi kartı çıkarmayı düşünüyorum ziraattan biri kredi notun belki birikmistir oradan kredi kartı çıkarabilirsin demişti cikartabiliyor muyum cidden?

Türkiyede şöyle bir saçmalık var. Kredi kartı filan lazımsa maaş bodrosu isterler ve ona uygun bir rakamda kredi kartı verirler. Ama siz istemezseniz bol keseden kredi kartıda verirler, limitide yükseltirler :)

@HuYSuz79,
Hocam öyle doyasıya ürün alayım har vurup harman savurayım gibi bir durumum yok asla mesela taksit düşündüğüm üründe o kadar çok pahalı değil ona görede ödeme sorunu olmaz fakat biri enpara dene dedi biri kendi bankakarti kullandığın ziraata danış dedi siz ne önerirsiniz?

kredi notun oluşmadıysa ve düzenli bir kkb (kredi) skorun yoksa eğer istediğin bankadan başvur hiçbirinden kredi kartı çıkmaz. sigortalı çalışan değil isen ve ancak yan gelir sahibi (kira vs.) gibi hesabına düzenli ödemeler geliyor ise çalıştıgın bankadan başvurabilirsin. kart başvurusu esnasında genel merkeze o şekilde yazıyorlar bu şekilde onaylanması olası.

Bankada yüklü miktarda paranız varsa belki olabilir ama dediğim gibi kendiniz bizzat gidip müracaat ettiğinizde bir gelir tablosu isterler sizden. Yoksa vermezler. Ama istemiyorum dediğinizde bol keseden dağıtıyorlar. Ben işsizim dediğimde 400bin tl limitim vardı :)

Ziraat değilde örneğin Denizbank'a giderseniz ve mesela orada tanışma faizinden yararlanmak için hesap açmak istediğiniz an "yine istemiyorum kredi kartı filan" desenizde kredi kartı bastırıp veriyorlar. Denizbankda çalışanlar müşteriye kredi kartı verdikçe prim alıyorlar galiba ama orada sigortada yapılıyor tabi. Sigortasız dediğiniz için belirtmemiştim. Müşteri temsilciliğini arayıp şikayet ederseniz iptal edilebilir belki

Enparanın tutumunu bilmiyorum dediğim gibi ben kart vermeyin istemiyorum dediğim için devamlı mümkün mertebe fazla kartım olmasını istemiyorum. Birde bunların yıllık aidatları var. 800TL civarıydı sanırım. İşin o kısmını da düşündünüz mü ?

@HuYSuz79,
Enpara olarak, kredi kartı ürünümüzden ömür boyu aidat almayacağımıza söz veriyoruz diyor fakat kredi kartı önerir misiniz kredi kartinin ne gibi eksileri olur? Enpara başvuruyım mı?

Çoğu bankanın aidatsız kredi kartı var ben garantinin aidatsız kredi kartını kullanıyorum. Sıkıntı olmuyor başka bankalarda da aidatsız kredi kartı var. Enpara nın kredi kartı aidat almıyor aidat veriyoruz diyordu eskiden düzenli kullanırsanız 100 tl veriyoruz diyordu. Şu an benzer durum var mı bilemiyorum. Aidatsız kredi kartında tek sıkıntı taksit sayısı düşük oluyor. Puan az verir ya da hiç vermez.

Eskiden ben çalışmadığım zaman iş bankasına gidip kredi kartı istemiştim. Üstüme ev var demiştim vermişlerdi. Düşük limit düzenli zamanında kullanınca limit yükseldi sonra da işe girdim. O gün bugündür kullanmaya başladım kredi kartını.

@Hayataisyan, Enparanın tam şartlarını bilmiyorum ama benim bildiğim bunu söyleyen bankaların Örneğin aylık düzenli 3-5bin TL harcama yapılması gibi şartları var. Eskiden sadece 2 otomatik ödeme talimatı verin yeter gibi durumlar oluyordu fakat sonra yine aidat çıkarıyorlardı. Üşenmez itiraz ederseniz iptal oluyordu. Şimdi bunlar biraz daha güncellendi zaten kartı çok sık kullananlardan alınmıyor gibi bir durum oluştu.

Kredi Kartı, kullanmasını/hesabını bilen (tam doğru ifade olmayabilir), sınırlarını zorlamayan insanlar için iyi. Kendi adıma en son ne zaman kağıt para kullandım hatırlamıyorum bile. Ancak ödeme güçlüğü çeken, ihtiyacı olmadığı halde karta güvenip alışveriş yapan, asgari tutarı öder devam ederim şekilde düşünenler için sürekli artan bir borç yükü demek.

Alman, Arkadaşımızın bahsettiği Aidatsız kredi kartlarını bankalar zorunlu olarak çıkarmıştı ve taksit seçeneği yoktu. Hiç kullanmadığım için onların güncel halini bilmiyorum, artık taksit yapıyorlarsa onlara bakabilirsiniz. Ama diğer durumlarda sizin aidattan sürekli kurtulabileceğinizi zannetmiyorum. Her ay düzenli alışveriş yapan insanlardan değilseniz.

Ben sizin adınıza karar veremem. Yukarıda bahsettiğimden farklı olarak kredi kartı ile alışverişlerde, bonus kazanma, taksit, kampanyalar (çoğu işinize yaramaz) gibi hallerde var. Ama herkes için gerekli mi ? Size gerekiyor mu, bunların kararını kendiniz vermelisiniz.

@HuYSuz79,

Ben zaten çok sıkı kullanmayacagım taksitlendirme için alacağım ürün çok pahalı olmayacak örneğin 2.000 TL 3.000 TL arası gibi sigortasız ve işsizim enpara verir mi bir deneyecegim yada birazdan ziraata filan danışacagım bakalım.

Üst Alt