Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul / Taksim'deki Engelli Asansörüne binen kalabalık insancıklar topluluğu

dreamchat

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar. Geçirdiğim bir kaza sonucu Felçliyim. Tarih 12-02-2012 Gezmek amaçlı Taksim'e gittim, Oradan bir işimi halletmek için Şişli'ye gittim ve dönüşte Engelliler için yapılan ama daha çok Sağlam herhangi özürü olmayan insancıkların kullandığı asansörün önüne geldiğimde içler acısı bir durumla karşılaşıp feryat ettim.

Belki 15 sağlam kişi, 1i Bebek arabalı ve 1 Gözleri görmeyen bastonlu yaşlı bir amca.

Asansör geldi ve hiç kimse ne o yaşlı Amca'yı nede beni gördü! Herkes önce ben diyerek duvardaki ( Önce Engelliler vs vs ) yazısını ve İnsanlıklarını hiç'e sayarak Asansör'e daldılar! Bir an sanki şuurumu kaybettim ve hiç bir yerde yapmadığım şeyi yaptım. Bağırarak Bakın burada önce Engelliler yazıyor, Beyin özürlüler değil, diyerek bağırdım! Kimse ses çıkarmayınca tekrar aynı cümleyi söyledim! Yine kimseden ses çıkmayınca 3-4 kez bu sözü tekrarladım. Nihayetinde utanan sadece 3 kişi Asansörden indi ve o yaşlı Amcayı içeri aldılar.

2012 yılındayız ve ben İnsanlarımızın bu yaptığından inanın utanç duydum! Bu gördüğüm ilk değildi ve sonda olmayacak!

Biz bu Asansörler yokken ve bizler Asansörlerimiz yapılsın rahat ulaşım sağlayalım diye uğraşırken kimse kılını kıpırdartmıyorken şimdi şuursuzca hakkımıza tecavvüz ediyorlar!

Lütfen hakkımızı istemesini bilelim.

Saygı ve sevgilerimle..

O insancıklardan heryerde var arkadaşım..:) Bugün hastane de gencecik bi kız asansör doluuuuu dedi..Bende görebiliyorum engelim bacaklarımda dedim....Yanlız problem şu ki kalan 1 katı benim merdivenlerden inmem imkansız sonra bir aile utandı ve tamam biz yürüyerek inelim siz binin dediler yanlarında ufak çocukları olduğu halde...Genç kız ne yaptı sizce..:)

keşke engelli olmasaydım da, sadece metro değil hiç bir yerde asansör kullanmazdım..

aynen o insancıklar dan her şehirde var,hadi çocuklu bayanlar falan neyse de, gençler yürümeye üşenip asansör kullanıyor ya sinir oluyorum! mecbur olmasam asansöre binmem.

Keşke dememeli insan keşkesi yok bu işin geri dönüşü yoksa içinde bulunduğun şartlarda en iyisini yapmaya çalışmak lazım ya sap sağlam ama piskopatın biri çocuk katili yada Dünyayı karıştırıp silah satarak yada esrar eroyinle insanları uyuşturarak öldürerek para kazanan biri olsaydın bak enazında herşeyin farkında olan yanlışları gören bir insan olmuşsun yani bu hataları düzeltmek için çaba sarf edebilirsin; Hataları görebilmek, düzeltebilecek gücün olması demek değilmidir. Şöyle olsaydım böyle yapardım demek yerine, Ben böyleyim şöyle yaparsam daha iyi olurum, ben daha iyi olursam ailem mutlu olur biz daha iyi oluruz, biz daha iyi olursak ülkemiz daha iyi olur demeli insan.

Bu insancıklar Asansörün,Otobüsün, kapısında yaşayan bir topluluk laftan çok küfür hakaret ve Kötü sözlerden hoşlanır.Aslında eğitilebilir ve topluma yararlı bir canlı olabilir lakin bunun için ne beyin var nede vicdan kısacası bunlar amip ... :)

Ne yazıkki aile terbiyesi almamış şımarık gençlerimiz bu tür şeyleri çok rahat bir şekilde karşılıyor ve düşüncesizce davranıyor! yazık gerçekten ben olsam o kıza ağzıma geleni sayardımda benim oldugum zamanlarda nedense böyle şeylere denk gelmiyorum

indigo_girl;
Kesinlikle..:)

sizi pis engelliler sizi dışarı çıktığınıza hastaneye ulaştığınıza şükretmiyorsunuzda bide utanmadan asansör hakkı istiyorsun çok ayıp:) artık hastane asansörlerinde yer bulamamaya alıştımda içerden birinin pişkince dolu demesi beni deli ediyor bir halt yiyorsunuz bari susun benim çözümüm basit yüksek sesle nasılsa benim bacaklarım acıyı hissetmiyor siz düşünün diyorum ve dalıyorum asansöre söylene söylene kaçıyorlar bende sırıta sırata asansörde yerimi alıyorum bazen sandelyemin ayaklıkları çok can yakıyor ama umrumda bile değil boşuna dememişler dinsizin hakkından imansız gelir

Üst Alt