Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul'da işitme cihazı için merkez ve cihaz önerisi?

dogruluk

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
Sayın Üyeler,

İstanbul Avrupa yakasında memnun kaldığınız işitme merkezi ve cihaz önerilerinizi rica edecektim. (En az 3 merkeze gideceğim , dolayısıyla fiyat önemli değil, memnun kaldığınız merkezleri ve cihazları yazmanızı isterim)

Güncelleme
Forumu araştırdım. Anladığım kadarıyla cihaz kadar satıcı da önemli. Yani iyi bir işitme merkezi yol gösterici oluyor. Bu nedenle memnun kaldığınız yerlerin isimlerini rica ediyorum.

mehmet aksit hocamizin onerdigi DUYSEL ANLATTIGI KADARI TECRUBELI BIR YERE BENZIYOR. ISTANBULDA OLSAYDIM ILK ORAYA GIDERDIM SAHSEN.
BIRDE BURDA BIZIM FATIH ARIOZ ARKADASIMIZ BIZLERI BILGILENDIRDIGI KADARIYLA ISINE ASIK, IYI EGITIM GORMUS BILGILI BIRI hemde benim merak ettigim widexi satiyor ikinci ona gidin.bence...:)

shukufe

Güzel övgüleriniz için çok teşekkür ederim shukufe merkezimizde bizleri ziyaret edip hem işitme cihazları hem işitme kaybınız hakkında gerekli bilgileri alabilir değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.Yerimiz istanbul - Bahçeşehir , İstinye üniversite hastanesinin karşısında bulunmaktadır.
@dogruluk
İşitme cihazı seçeceğiniz bu süreçte şu yazımızı okumanızı tavsiye ederim : https://www.engelliler.biz/forum/is...zi-satin-alirken-nelere-dikkat-etmeliyim.html

ışılisitmemerkezi

davetiniz icin memnun oldum.zaten bi cayinizi icmek istiyordum:)isiniz kutlu ve basarili olsun diye.ama ne yazikki birturlu istanbul yapamadim:(

widex markasini netten inceliyorum. cokta begeniyorum.gordugum kadari numarali volum kontrol tekerlegi gormedim.acaba benmi goremedim, yoksa widexte o tekerlegimsi sey yokmu fatih bey.

biliyorsunuz cok ileri isitme kaybim var. ustelik tek kulak.bu volum kontrol tekerlegi benim icin iyi oluyor. seslere tahammul edemedigim yerlerde kisiyorum. insanlarla konusurkende, daha cok erkek seslerinde aciyorum bunu.boyle kullanmak benim icin daha iyi oluyor.

widexte olan dugmeli volum kontrollu cihazda kullandim. cok zaman once. onuda sevmistim ama ikinci bir ayarda tek ayar oldu, yani dugmesi ise yaramadi.

odyometristler ses degistirmeyi onermiyorlar genelde. tek tip kullanmamizi istiyorlar. ama buda benim gibi tek kulakliya, cok ileri isitme kayipliya olmuyor.

bu widextede varmi o tekerlekli volum kontrol. zahmet olmazsa bilgi verirmisiniz.

Merhaba degerli grup uyeleri ,
37 yasindayim uzun suredir her iki kulagimda da var olan isitme kaybim orta duzeye ulasti artik kisik sesleri pek anlayamiyorum, bir kac doktor ve bir prof tarafindan otoskleroz tanisi kondu, hepsi ameliyat onerse de ben ameliyat olmak yerine isitme cihazi kullanmak istiyorum,
Bir kac merkez ziyaret ettim, hepsinde oldukca genc odyologlar tarafindan test edildim fakat yaklasim ve test surecleri oldukca bastan savma ve amator geldi
Sizlerden ricam guvenilir satis sonrasi servis ayarlarinda uzman ve tuketici dostu buldugunuz odyologlarina guvendiginiz isitme cihazi merkezlerini onermeniz

Herkese sihhatler dilerim
Erdal

@GRAHAM BELL
Cevabin icin tesekkur ederim
Duyseli yakin oldugu icin deneyecegim

Çok ileri seviye işitme kaybı için tavsiye ettiğiniz firmalar İstanbul'da var mı?

2 yaşımdan beri yani yaklaşık 40 senedir işitme cihazı kullanıyorum. 100dB civari işitme kaybım var. 7 sene evveline kadr analog cihaz kullanıyorum. Hele ki Philips s45G ile konuşulanları dahi anlıyordum. Ama bozulup üretimi de bitince dijital aldım. Paraya kıyıp Phonak Naida s IX . Ama ayarlarını yapabilen olmadı. Şimdi konuşulanları anlayamıyorum Ve çok zorlanarak anlıyorum. Tanıdığım sesler , sürekli görüştüğüm kişiler falan.
İyi bir cihaz önerisinden çok işini iyi yapan bir firma bildiğiniz var mı?
Benim bildiğim bir tek DUYSEL var. İşini iyi yapan odyometrist olan bir firma lazım bana. Yaza doğru almayı düşünüyorum ama Şubattan sonra her an olabilir de.

Onerileriniz dogrultusunda Duysel'e gittim
Orada Mehmet Hocam basindan sonuna kadar titizlikle ilgilendi, daha once 4-5 merkez gezdim fakat en iyi yaklasim ve tutumu Duysel'de gordum. Gayet profesyonel ve tuketici dostu bir kurum. Bu merkezi tavsiye ettiginiz icin cok tesekurler.

GRAHAM BELL

Merhaba,

Duysel Mehmet hocanın adresi verir misiniz ben de bir görüşme sağlamak istiyorum. İşitme cihazına ihtiyacım var.

Selamlar,
Bir kulaklık phonak marka , diğeri beltone marka. Şu an pillerin çabuk bitmesi dışında bir problem yok.
Sizler hangi marka kullanıyorsunuz, özellikle son zamanlarda yeni alım yaptınız mı?

Ben çabuk bozduğum için her sene alıyorum. Şu an signia 312 3x ve 1nx var. Piller 1 hafta max gidiyor.

Üst Alt