Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul'da ortez (uzun yürüme cihazı) için iyi bir usta arıyorum

Konular
13
Reaksiyonlar
1
merhaba arkadaşlar uzun yürüme cihazı yani ortez yapan iyi bir ustaya ihtiyacımız var herkes prof gibi konuşuyor ama işi yapmaya geldiğinde dediği gibi olmuyor.Önereceğiz biri varmıdır istanbulda

[SIZE=3]Kardeşim kolay gelsin.

Günümüzde hangi alanda olursa olsun, mahir kişiyi bulmak zor. Ustalar hep aynı, daha doğrusu esnaf hep aynı: Kimse bir diğerinin yaptığı işi beğenmiyor, mutlaka bir arıza buluyor ve kendisini o işin kralı zannediyor, halbuki çıkardığı iş berbat ötesi bir şey. Ama ne yazık ki durum bu senin de dediğin gibi.

Konuya gelirsem ben 60 küsur yıldır uzun bacak yürüme cihazımı hep aynı ustaya Süleyman Ustaya yaptırdım. Aziz ve Seyfettin ustalar ile beraber çalıştılar yıllarca. Bilahare Seyfettin ve Aziz ustalar vefat edince Süleyman abi yalnız kaldı. Hem yalnızlık hem de yaşının epey ilerlemiş olmasından ötürü (80’ni devirdi maşallah) işi bıraktı.
“Süleyman abi yaktın bizi. Şimdi biz kime gideceğiz “ dediğimde bana 3 yer ismi verdi ve “bunlardan istediğine git, hangisinden memnun kalırsan onda devam et” dedi.
Evet kardeşim ben bunlardan ikisine cihazımdaki ufak tamirat işleri için gittim. Tamir de ettiler.

Biri Bilimer Ortopedi. Fındıkzade’de. 212.621 53 83

İkincisi Ercan Protez Ortez Kocamustafapaşa.da 532.316 23 81

Üçüncüsü Marmara Ortopedi-İskender Rusçuk. (Sanırım Sakatlar Dern.Gn.Merkezi’nin bulunduğu bina) Vakıf Guraba Hastane Caddesi- Fatih

Bilimer Ortopedide cihazımdaki lastiği değiştirdim.
Ercan Bey’de ise cihaz temizliği yaptırıp kırılan perçini yenilettim.
İskender Rusçuk’a ise hiç gitmedim.

Bunların imal ettiği mal nasıldır, işçilik güzel midir, sağlam mıdır? bilmem. Bilmediğim için de hiçbirine kefil olamam. Ama Süleyman abinin referansı benim için önemlidir. Berbat iş yapanı hiç kimseye önermez Süleyman abi. Dolayısıyla ben yeni cihaz yaptıracak olduğumda bunlardan birine yaptırırım ve muhtemelen de ilk olarak Ercan beye giderim. Ercan Beye tamirat işim için 17.07.2023 tarihinde gitmiştim ve gittiğimde uzun bacak yürüme cihazının yenisinin fiyatını sordum. Bunlar cihazları patikli yapıyorlar. İsveç Kilit normal cihaz 35.000 TL, karbondan yapılırsa fiyatı 60,000 TL imiş.

Allah işini rast getirsin. Elimizdeki cihazların kıymetini çok iyi bilelim ve bakımların (en azından 6 veya 8 ayda bir) yaptıralım ki uzun ömürlü olsunlar.

Selametle..[/SIZE]

Üst Alt