Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İsteğe bağlı sigorta yaptırmak istiyorum..?

infer

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba
Ben engelli maaşı alıyorum ve yeşil kartlıyım. en kısa zamanda ameliyat olmam gerekiyor. ama hastahane yeşil kart kabul etmiyor.
İsteğe bağlı sigorta yaptırmak istiyorum ama bu konu hakkında hiç bir bilgim yok. Ne kadar sürede çıkar ya da isteğe bağlı sigortalı olabiliyor muyum
bilgi veririseniz sevinirim.

Teşekkürler..

İsteğe bağlı sigorta yaptırırsanız engelli maaşınız kesilir.

Kesileceğini biliyorum ama ne kadar sürede faydalana bilirim? 90 gün diye duydum dogrumu?

Ne kadar zaman sonra yararlanabılırım peki mesela bu hafta basvursam ne kadar surede yararlamabılırım?

1 Ekim 2008 tarihinden itibaren herhangi bir yerde çalışmayanlar İsteğe Bağlı Sigortaya girebilirler.
İBS’linin primi, sigortalı tarafından tespit edilebilmekte, en az prim tutarı ise asgari ücretin yüzde 32’si yani 233,28 TL olmaktadır. 30 gün prim ödedikten sonra sağlık yardımına hak kazanırlar.

İsteğe bağlı prim yaptırırsan 2022 aylığın hemen kesilir.
Yerinde olsam sigortalı olarak çalışır, 30 gün sonra sağlık güvencesine hak kazanır, amliyat olur, sonra işten ayrılırdım.
Malum, bir yıl içinde 90 günden az sigortalılık süresi söz konusu ise 2022 aylığı kesilmez.

Bende sigortalı bir iş aradım hatta çalışıyormus gıbı gorunup sigorta pirimini ben yatırcaktım ama malesef bulamadım böyle bir işveren

Üst Alt