Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İsteğe bağlı sigortalı olanlar engelli maaşı alabiliyor mu?

Pardon

Üye
Konular
23
Reaksiyonlar
0
24 Yaşındayım babamın ve annemin ssk sı yok ben isteğe bağlı sigortalı oldum ve sağlık hizmetlerinden bu şekilde yararlanıyorum...Engelli maaşı alma olasılığı var mıdır ?
Rapor oranım yüzde 90
isteğe bağlı sağlık sigortası emeklilik yok
Engell' maaşı ortalaması nedir CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ...Teşekkürler..

Hayır. İster isteğe bağlı olsun ister çalışan ister işveren, sgk'ya doğrudan bağlı olan hiç kimse 2022 maaşı alamaz. Alırsa, ödenen aylıklar faiziyle geri alınır.

Kalem;5
Ben yesil kart icin basvurdugum da 18 yasinin ustundeydim ancak ailemin gelirine baktilar yesil kart aldim ama simdi 2022 alinca da aynisi olur mu acaba ?
Bir de istege bagli sigorta saglik primi (sgk) oduyordum ancak onu odemeyip 30 lira olan genel saglik sigortasindan fayndalaninca 2022 den maas alma hakkini geri kazanacak miyim acaba ?

genel sağlık sigortasından yaralanmak 2022 aylığı almana engel sayılacak mı, emin değilim... Bunu SGK'ya bilgi edinme kapsamında sor mutlaka.

Üst Alt