Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşten çıkartılma riski var. İş kazası da geçirmiştim. Ne yapabilirim?

Bahsızbedevi

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İyi günler arkadaşlar bende 2017 de bi iş kazası geçirdim bi gözümü kaybettim şimdiye da iş yerinde çalışıyorum ama işten çıkartılma gibi söylentilerim var. SGK bana sürekli iş göremezlik bağladı iş yerimdede bölümümü değiştirip devam ettim ama işten çıkartırlarsa nasıl bi yol izlemeyelim yardımcı olurmusunuz.

Bahsızbedevi

kardeşim geçmiş olsun bende sag gözden iş kazası geçirdim heyete girdim oran bekliyorum ve işten çıkartıldım yapacagın iş oranınla birlikte iyi bir avukat bulup maddi manevi dava açman

sizede çok geçmiş olsun siz nasıl yaptınız mahkemeye verdinizmi avukatınız nasıl ilerleyeceginden bahsettimi davanın

Bahsızbedevi

İşten kıdem tazminatınız ödenmeden çıkartılırsanız dava açın mutlaka. Aynı şekilde, iş kazası sonrası tazminat davası açmamışsanız, iyi bir avukatat tutup buna dair de tazminat davası açın.

Uzlaşamadınızmı derken çalışmaya devam ediyorum sadece o kadar. Maaşımda falanda hiçbir iyileştrilmeye gidilmedi

Yani sonucta gozunuzu kaybetmissin is yerini mahkemeye vermemissin bunlarda sana hakkini vermeliler

Bahsızbedevi
Öncelikle çok geçmiş olsun @Bahsızbedevi İş kazası sonucunda sanırım %40 altında işgücü kaybı oranını gösterir bir rapor düzenlendi sizin adınıza ve oran kadar sürekli işgörmezlik ödeneği bağlandı. Daha sonra da bölüm değiştirerek tedaviniz kapandıktan sonra normal statüde çalışmaya devam ettiniz.
SGK'nın istirahat ücretlerini ödemiş olması ve sürekli işgörmezlik ödemelerine devam ediyor olması dışında özellikle iş akdiniz devam ederken endişeye kapılmayın derim.
Burada sizinle ilgisi olmayan tek sıkıntı, tek göz kayıplarına %40 altında rapor verilmesi istihdam açısından. Bence işyeriniz sizin istihdamınıza devam edecektir. Ama siz siz olun ikale sözleşmelere imza atmayın resmi düzlemde kalın.

İkale derken konuyu biraz açarmısınız. Yardımcı olmaya çalışıtığınız için çok teşekkürler 🙏

Üst Alt