Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstirahatli sayıldığım günler kıdem tazminatı alma hakkına da sahip miyim?

Konular
6
Reaksiyonlar
0
2 yıldır istirahat raporluyum. İşyerinde herhangi bir çıkışım olmadı, bu 2 yıl içinde kıdem tazminatı alma hakkım var mı.
Eğer çıkış verilirse tabi (Benim bu süre zarfında 10 ay sigorta primim ödenmedi ama şu son 14 aydır yatıyor. Bunun nedeni işveren sigorta primimi ister öder ister ödemezmiş başta haberim yoktu. Haberim olunca başlattım)

İş kazası nedeniyle mi raporlusunuz 2 senedir?

evet hastaneden heyet raporluyum tedavim devam ediyorda ayak bileğimden artrodoz ameliyatı geçirdim asansör boşluğundan düştüm

Bu konuyu bilemedim. Ama araştırdığımda, bir bölümünün kıdem tazminatına dahil edileceğini, bir bölümünün edilmeyeceğini gördüm. Yargıtay kararları felan da var. Bence konu ancak avukatla çözülebilir...

Bu arada iş göremezlik geliri alıyor musunuz? Hasar kalıcıysa sürekli iş göremezlik geliri bağlanmalı...

yok şu an almıyorum ama başvurdum bu kontrolumde rapor istemediğimi söylicem ve işlemlere devam edecğim

bir şey daha sormak istiyorum sürekli iş göremezlik geliri için heyete girdiğimde pskoloji de alıcam ama ankara geçerli sayar mı yoksa düşürür mü
benim benim sol ayak bileğim donduruldu %20 verdiler %25 de pskoloji vermişlerdi ama işkur sevkiyle. sürekli iş göremezlik için %30 alabilirsem ne kadar maaş bağlanır tabi %50 de kusurluyum

Üst Alt