Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyeri kapandığı için iş kazasıyla ilgili haklarımı talep edemez miyim?

hicaz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2009 iş kazası geçirdim sol elimi bilektn kıyma makina tipinde makınaya kaptırdm şuaan elim yok % 72raporum var dava açtık ama iş yeri kendini kapandı göstermiş avukatım hiç bi hak talep edemeyeceğimi söyledi avukatımdada iş yok yani bana yardımcı olun lütfn bilgili bir avukata ihtiyacm var Bursa da yaşıyorm yardımcı olurmusnz lütfn

İş kazasından dolayı sürekli iş gorememezlik maaşına baş vur ..senin elinde iş kazasına dair polis jandarma tutanakları varsa maaş bağlanır. Ama tazminat alamassin ...daha bilgili arkadaşlar var genede araştır

sürekli iş göremezlik geliri bağlanması için şikayet edip iş kazası raporu almalıydın. kaza geçirdiğin günden itibaren 2 yıl içinde dava açmazsan zaman aşımına uğrar.kamu davası açıldı mı detaylı anlat arkadaşım. hastanede verdiğin ifade ne iş kazası olarak mı kayıt altına alındı.

iş kazası davası açarken sorumlu kişi adına yani şahıs adına dava açmayın! kurum, firma, şirket, işletme vs adına açın, kişi adına açılan davalarda kişiler iş yerlerini kapatabilir firma, şirket... vs adına açılan davalarda kapatıp kaçmak daha zordur.

örneğin bir kasapta çalışırken kaza geçirdiyseniz kasabın faturalardaki ismine, yanı firma ismine dava
açın... vergi dairesinden, bağlı olduğu meslek odasından... o kasabın başka ortakları varsa onuda öğrenin bir iş yerinin birden fazla ortağı olabiliyor yada başkasının üstüne iş yeri açılmış olabilir....

eğe o iş yerinin birden fazla ortağı var ise yargılama sonunda müteselsilen sorumlu tutulurlarsa hangisinde para varsa tazminatınız ondan alabilirsiniz....

Son olarak iron nickli arkadaşa katılmıyorum iş kazası davalarında zaman aşımı 2 yıl değildir, 10 yıldır.

avukatınıza güvenmiyorsan değiştirmenizi öneririm, davada iş kazası tespiti vs yapılacaktır, olayın iş kazası olduğu tespit edilirse... sürekli iş göremezlik aylığı bağlanır...

iş yerin kapandığı için tazminat alamazsanız da üzülmeyin, sürekli iş göremezlik aylığı alabilirsin... Bence sürekli iş göremezlik geliri tazminattan daha önemlidir.

Teşekkür ederim gelir bağlandı sigortadan günüm olmadığı için sadece 310 tl.alıyorm.

Evet iş kazası diye kayıt altına alındı.davada biz kazandk ama işyeri yok

Hacize gidilcek yer yok yani

İş yeri ürün üretiyo ama firma değişikliği yapılmş.birde bu var

Üst Alt