Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyeri kapanması söz konusu olursa iş kazası haklarımı nasıl koruyabilirim?

Talip0981

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
07.03.2014 tarihinde çalışırken bir kaza geçirdim ve kalçamda 4 yerde kırıklar oluştu.6 ay gibi bir süre raporluydum sonra hastane raporumu kapattı ve çalışmaya devam ettim.Fakat doktorlar 2 yerde olan kırıkların tamamen iyileşmediğini eskisi gibi çalışamayacağımı söylüyorlar.Doktordan 3 ay ağır iş yapamaz raporu aldım.Çalıştığım yer bir mobilya firması ve sevkiyat montaj elemanıyım.Patronum sık sık iş konusunda beni sıkıştırıyor ve çıkaracağını söylüyor.Şubatta ayı gibi de işyerinin kapanması durumu var.Sgk'ya başvurdum beni devlet hastanesine yönlendirdi ama henüz sonuç çıkmadı.Ayrıca üniversite hastanesine de özürlülük oranı raporu için başvurdum oradan da sonuç bekliyorum.İşyeri kapanırsa benden çıkış için imza isteyecekler ve çalıştığım yıl kadar tazminatı hesaplayıp işten çıkışımı verecekler.Hala ağır iş yapamıyorum ve sanırım bu durumda başka işyerlerine de girmem zor görünüyor.Sizce iş yerinde çıkış belgesini imzaladıktan sonra kaza tazminatı alabilmek için çıkış belgesini imzalamış olsam da dava açabilir miyim?Açarsam da kazanabilir miyim?

Not:Kaza çalıştığım işyerinin gönderdiği başka bir işyerinde oldu fakat tutanağa kazanın işyerinde olduğu yazdırılmış.

Üst Alt