Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyerim maaşıma zam yaparak kazanın üstünü örtmek istiyor. Ne yapmalıyım?

musa04

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
bülent bey sizlere çok teşekür ederim konuları bizlerle paylaştıgınız için benim sag elim 3.4.5. parmaklar koptu beni oyaladılar bayramdan sonra bakacagız dediler ve bana vardiya amiri ol dediler ve maaşımıda 950 yapalım dediler bende düşünüm dedim nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekürler

konuyu biraz daha açarmısınız ne aşamalardan geçtiniz tedaviniz sırasında

Kesinlikle kabul etmeyin derim. Daha doğrusu, eğer % 10 ve üzeri işgücü kaybı oranı alabilirseniz, yaşam boyu Sürekli İş Göremezlik Geliri alırsınız SGK'dan. Ayrıca bu gelir size ve aileniz -çalışsanız da çalışmasanız da- sağlık güvencesi sağlar.
Yani, bu, çok kıymetli bir haktır. Bence önce hangi oranda rapor verileceğine dair hastaneden bilgi edinin (bence % 10 ve üzeri rapor alacağınız kesin). Eğer % 10 ve üzerinde ise, iş kazası bildirimini yapın ve SGK'dan müfettiş gelip durumu tespit etsin...

Not: http://www.engelliler.biz/forum/kaz...eslekte-kazanma-gucu-kayip-orani-tespiti.html

sag 3elim

slm bülent bey benim sag 3el işaret parmaktan sonra 2nci bogumdan koptu sürekli iş görmemezlik baglanırmı birde nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden tşkrlr

iş kazası tutanağı tutulmadımı.
müfettişler gerekli incelemeyi yaparlar, kusur oranları belli olur.sende kanuni hakların ne ise onu istersin.dar düşünme, çünkü bu engelinle sen ömür boyu yaşıyacaksın.onlar seni belki bir kaç ay veya yıl rahat ettirebilirler ama sonra ne olacak.eğer iş kazasında kusurunun olmadığına inanıyorsan dava aç ve bir avukatla hareket et.
bir kaç ay sonra seni kapının önüne koymasınlar

bencede kazazede doğru söylüyo. şimdilik seni bastırıp sonrada işten çıkarabilirler,niyetlerini bilemezsiniz. sonradan iş bulmak zor olur. Sonra pişman olmamak için mağdur olmamanız için gerekli işlemleri yapın, hakkınızı kaybetmeyin.

Daha Geçen Hafta kendime rapor alırken, hastane de tanıştıgım bir abinin sol el 3-4-5 parmakları yoktu, o da % 20 rapor aldı, Bülent'in dediği gibi kesinlikle % 10 ve üzeri rapor alabilirsin. İhmal etme.

herkese tşkrlr yorumlar için

arkadaşlar yorumlarınız hepinize ayrıayrı tşkrü bir borç bilirim.....benim sizlere sormak istedigm sürekli iş görmemzlige baş vurdum avukat aracıgla bana haber ne zaman gelir nasıl bir yol izlemeliyim nerelere baş vurmalıyım şimdiden tşkrlr

birde sag elim orta barmak birinci bogumun üstünden kopuk.. yüzük parmak ikinci ikincibogumdan kopuk...küçük parmakda ikinci bogumdan kopuk ...benim iş gücü kaybım nedir ne oran verirler bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazın

arkadaşım benim sağ el işaret ve orta parmagım 3 eklemden yok işkazası geçirmiştim avukat tutmuştum ankaradan yüzde 23 rapor aldık işgörmezlik maaşı ona göre baglandı şuan 160 tl alıyorum ama burdaki hastaneden yüde 16 aldım parmaklarımından. bilğin olsun dostum

1,2,3,4,5 yok bendekı oran %56. + Baş parmak ve işaret parmağın oranı yüksek + serçe parmak %5 oranı var diğer parmakta yok dediğinize qöre %10 Banko.

kusura kalmayın.birde benim 10.05de 2012.raporum bitiyo. ben bundan sonra ne yapmam gerekiyo.maluliyet oranım nasıl belli olacak nereye danişacam bu konuda yardımcı olacak arkaşlar lütfen bana cevep yazın

kardeş sen denilen herşeyi yaptınmı adamlar oraya yazmışlar herşeeyi yaptınmı raporunu cıkardınmı tutanak tutturdunmu ?

bende onu diyom raporumu nerden alacam onu bilmiuorum hastanedenmi yoksa başka bir yerdenmi nasıl nereye baş vuracagımıda bilmiyom

eger hastaneyse hangi birim

arkadaşım benim maluliyet olayım ankaradan belli olmuştu ama dediğim gibi avukat aracılıgıyla ben heyete girdim göztepe hastanesinde rapor larım bitikten sonra onlar çagırdı beni heyete girecen diye o raporu ankaraya gönderdiler büyük ihtimale ama avukatım ek olaraktan benim epikriz raporlarım ve de magdurlulugum la ilğli de bir dilekçe yazıp o raporumla beraber gönderdi ve bana ankaradan evrak geldi maluliyetiniz yüzde 23 olarak belirtildi sag e işaret ve orta parmak 3 bogumdan yoktu vede ve baraj yüzde 25 dediler 25 ten sonra baglanan maaşlar daha yüksek dediler bana itiraz etti avukatım ama kabul edilmedi 80 tl maaş baglandı 7 sene oldu şimdi aldıgım ise 168 lira zamlarla az diyen bile var ama ne yapalım .

asi benide hastanedenmi çagıracaklar raporum 10 05de 2012 bitti bundan sonra ne yapım

SGK İŞ KAZASI bölümü var oraya basvuruyorsun onlar senin kazan için çalışma bakanlığına bildiriyorlar müfettişler iş yerine gelip tanıkların ifadesini alıyorlar seninde tabiki olayın nasıl olduğunu inceleleyip iş kazası olup olmadığına dair rapor tutuyorlar birde kusur oranları belirleniyor müfettişler tarafından .sonra sen İŞ KAZASI bölümüne basvurarak SÜREKLİ İŞ GÖREMEZLİK GELİRİne müracaat edebilirsin yani ilk baslıyacagın yer SGK İŞ KAZASI BÖLÜMÜ.

selam kardeş bende işyerimda kaza geçirdm banada aynı senin gibi söylendi sakın ama sakın aldanma hrkes kendini düşünüyor sen mahkemeye ver tazminatın zaten sana yeter bunların iyisı olmaz ben 4 senedr uğraşıyorum hala dava devam edyor anlaşma oldumu işveren deni her şekilde yıldıracakır sen kendn bırakmak zorunda kalacaksın o zaman mahkeme işleri çok zor oluyor sakın bak sakınasana telefonumu yazıyorum beni mutlaka ara yada iyice düşün bunu çeken bilir ben işyerimde kazada sol ayakta 3 tane sağ ayakta 2 sol kolda işgöremez oldu % 56 özürlu oldum %38 iş göremez raporu aldım şimdi iş göremez emeklisiyim yanı emekli oldum 05306959919 yücel karaduman selamlar

neoplis slm benim sana sormak istedigim ben sgk na dilekce verdim sürekli iş göremezlik için 1ay oldu bundan sonra ne yapmam gerekiyo ban mektup yoluylamı gelecek yoksa ben hastaneyemi gidecem şimdiden tşkrlr

musa04;

beni çagırmadılar ben işkazası yaptım diyerekten hastaneye gittim ilk ameliyatım özelde olmuştu ben ssk yada bildirdim sonra istirahat raporları derken şu gün gelece seni heyete sokacaz dedileri ama benim işkazası ile ilğili ankaradan bverilen rapor olayında avukatımın kendi bilhasa ilğilendi arkadaşım.

işgücü kaybı oranının tespiti için sigorta müdürlüğünden hastaneye sevk almak gerek sanırım?

OturanBoğa;

abi ben özelde oldu herşeyim ve siğortadan istirat raporu açtırdım sonra heyete girdim raporlarım ordan ankara gitmiş olabilir ama bülent abi dedim gibi ben avukat tutum tamamen o ilğilendi o yaşadıgım süreçten sonra herşeyle tabbiki hastanede heyete girdim ve kagıtlarım ankaraya gitti sonra keşif falan

İşte, bir şekilde hastanede iş kazası olduğuna dair kayıt olmalı. Eğer bugüne dek yapılmamışsa, sigorta sevki ile hastaneye gidip almak lazım. Değil mi?

OturanBoğa;

evet abi sigortaya iş kazası olarak bildirmesen hiçbir hak talep edemezsin devlet tarafından söylüyorum onların haberi olmadan nerden bilecekler işkazası olup olmadıgını bir an evvel siğortaya bildirmek lazım sigorta müfetişleri de gelip inceleme yapacak kazaya ilğili.

slm neoplis benimde sag parmak 3.4.5.ikinci bogumdan kopuk benide müfettişler çagırdı benim ve iki şahidin ifadelerini aldı bundan sonra ne olacak ben ne yapacam bundan sonra beni aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekrler

musa,
bölge çalışma müdürlüğünü ara kaysedisen galiba nazıl bir yol izleyeceğini sana anlatsınlar.
yakınsa gidebilirsinde.

asi senin dedgin gibi oldu bana 111 tl maaş baglandı ben bundan bişi anlamadım raporum yüzde kaç onu bile bilmiyom ......benim bir arkadşımda sag el 3.4.5.tırnakların yarısı yok oda 240tl alıyo bu nasıl bir iştir anlamadım ünüversteye sevkimi tekrar istiyecem itiraz edecem arkadaşımıda götürecem elini gösterecem onun aldıgı raporla benimkisini karşılaştıracam bakalım ne çıkacak sevgi ve saygıllarımla asi

arkadaş beni iyimi iyi dinle hemen davacı ol ben çekiyorum 6 senedir beniara veya çağrı at ben arar seni bilgilendireyim mutlaka bekliyorum yücel karaduman 05306959919

arkadaşlar raporom geldi ve raporda yüzde 17.20.3.4.5.sag elim ikinci bogumdan koptu bana baglanan maaş 111.90.bilginiz olsun saygı sevgiler herkese

Üst Alt