Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyerinde astım bronşit oldum. Meslek hastalığına girer mi?

y.cetin78

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamün aleyküm
Merhaba ben 28.08.2014 de işe başladım işe girerken astım bronşit hastası değildim 5 ay sonra işyerinde hastalandı doktor astım bronşit olduğumu söyledi
çalıştığım ortamda doğal gazlı ısıtıcı var ve üzerimde mont olduğundan ve çalıştığından dolayı haliyle terliyorum ve 6 metre uzagımda otomatik açılıp kapanan büyük kapı var forklift girip çıktığında ceyranı oluyor yani soğuk oluyor ani ısı değişikliği oluyor
bu nedenle terli terli soğuğu yedimden astım bronşit olduğumu düşünüyorum
ve çalıştığım ortam tozlu meslek hastalığına girermi fabrika doktoruna sordum oda o ortamdan astım bronşit olmaz dedi sigara içtiysen ondan dır veya daha önce çalıştığın işyerlerinde kapmışsındır dedi

bense işyerinden olduğunu düşünüyorum
bu konuda neler yapmam gerek bana bi yol gösterir misiniz anlattıklarım kadarıyla işyerinden dolayı rahatsız olmuşmuyumdur yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

y.cetin78

6 aylık bir çalışma ile astım-bronşit olmak için yoğun kimyasal vb. bir ortamda olmak lazım. Üşütmekten olması zor. Haliyle buna meslek hastalığı ya da iş yeri nedeniyle oluşan rahatsızlık diye rapor vereeceklerine ihtimal vermem.
Ama yine de denemek isterseniz, sigorta müdürlüğüne gidip bu bağlamda başvuru yapmanız gerek. Sizi hastaneye sevk ederler ve durumunuza dair rapor almanızı isterler...

y.cetin78

Ben ayni mevzudan meslek hastanesine gittim 2 hafta yattim,meslek hastaligi vermedi,sadece kokusuz ve tozsuz ortamda calisabilir diye rapor verdi,o raporla isyerinde pozisyonumu degistirdiler

Son düzenleme:
Üst Alt