Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyerinde iki kez aynı ihmalden iş kazası yaşadım. Haklarım nelerdir?

durmus31

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Ben bir araba firmasinda calisiyorum 2011 yilinda yikama makinasinin metalden kapagini acarken elimden elektrik carpti hemen is yeri anbulans cagirip hastaneye gönderdiler .2 gün hastanede kaldim ve isime devam ettim ,14.10.2013 tarihinde ayni makine tarafindan ayni sekilde elektrik carpmasi sonucu tekrar is kazasi gecirdim sonra isveren korktugundan sok oldugumu göre göre beni acilen eve yolladilar ama ben eve degil hastaneye gittim 3 gün yogun bakimda yattim eve geldikten sonra gerekli yerlere olayi bildirdim kalbimde anlamsiz sendrumlar ve agrilar meydana geldi pisikosomatik sorunlar var denildi ve 1 senedir tedavi görüyorum .

benim sorum haklarimi ögrenmek istiyorum buna benzer bir durum yasayan varmi arkadaslar

Gecmis olsun bence elektirik carpmasi sonucu bazi organlarin zarar girmus ola bilir buda bir is kazasi sayilir is yerinde oldugu icin ..tedavin bittikten sonra tedavi gordugun hastaneden rapor al yani vucudunun yuzde kac oranda hasar aldigini %10 u gecerse is kazasi maasi baglarlar .ssk ya bas vurman gerk bu maasi alman icinde .senin bir yila adkin tedavin surmus ve bu bu tedavinin sonucu iyiye giderseki duzelme sansi varsaki bunuda iyi arastirman gerek ..doktorundan ogrene bilirsin ...gerekli yerler e bas vurdu isen savcilik calisma mudurlugu ssk gibi buda senin davani suan kamo yurutuyordur demek oluyor

cevabin icin tesekkür ederim .1 senedir tedavim devam ediyor doktorlar kalpteki agrinin pisikolojik bir agri oldugunu söylemekteler is yerine dava acmam icin ilk önce tedavinin bitmesi gerektigini ve verilen rapora göre hasarin verilecegi söylenmekte ama bu zamanda veya ileride ne olacagi belli olmadigi ve pisikolojik bir agrinin nasil gececegini tahmin edilir mi onu bilmiyorum eger bu oran beni memnun etmezse ne yapmaliyim

İş kazası olduğuna dair bir bildirimde bulundunuz mu? O günkü yoğun bakım sürecinde hastane durumu iş kazası olarak kayda geçti mi? Şu andaki işgücü kaybına dair bir oran belirleme durumu oldu mu?

öncelikle tesekkürler , kazadan sonra hastanede 3 gün yogun bakimda yattim kayda is kazasi olarak gecti gerekli yerlere bildirildi is yerinde inceleme yapildi kaza neden kaynaklandigi bulundu ama yetkililer bize telefonda bunu söylemediler ,pisikolojik tedavi baslatildi son olarak gecen ayin 3 de tekrar kontrole cagrildim ve refleks zayiflamasi tesbiti yapildi ayrica is yerinde tekrar calismamam gerektigi söylendi kalbimde olusan agrinin hergün beni yoklayip sarsmakta ama kalpte herhangi bir sorun bulunmadi son kontrolde oran belli olacak dediler ama henüz rapor yetkililere gitmemis kac
oran gelir bilmiyorum nasil ilerlemem lazim onuda bilmiyorum

is gücü kaybi orani ne kadar önemli onuda sormak istiyorum tesekkürler

O halde konu sgk'Nın kontrolünde ve süreç işliyor.

Oran bu konuda en önemli unsurdur. % 10 ve üzeri işgücü kaybı verilmezse, sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz. Aynı şekilde, olası bir tazminat açısından da düşük bir rakam çıkar karşınıza.

tesekkürler bülent bey bu arada sunu belirtmeliyim ki ben yurt disinda yasiyorum almanyada bu konularla ilgili hic bir sey yok o yuzden sizden bilgi aldim ve bunun icin cok tesekkür ederim almanyada sistem ayni ama bilgilendirme yerleri cok az türkiyede sistem ve isleyisi cok güzel ve bunu siz cok güzel yardima ihtiyaci olana cok güzel yol gösteriyorsunuz sizi tebrik ederim alman kanunlariyla türkiye kanunlari aynen sizin anlattiginiz sekildedir türkiyede bulunanlar cok sansli olayim sonuclanip orani alinca haberdar edecegim sizleri tekrardan cok tesekkür ederim bülent bey

bir sorum daha var size bülent bey bir link vermisiniz orada is gucu ve meslek hastaliklari oran tespiti diye ben orayi inceledim ama bisey anlamadim .simdi pisikolojik rahatsizlik olarak oran nasil hesaplaniyor

tesekkürler bunlar süper kaynak benim icin ,almanyada reha denilen 1 ay kalinarak tedavi görülen bir hastane var orada f43 2 yanilmiyorsam türkiyede uyum bozuklugu denilmekte bu yolladiginiz tabloya göre en az yüzde 10 cikar gibi gözüküyor yanilmiyorum degilmi
tekrardan tesekkürler

Üst Alt