Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyerinde kalp krizi geçirip ölenler için yasada yeri iş kazası olarak tanımlanmış!

Konular
14
Reaksiyonlar
0
bu konu hakkında bir soru sormuştum cevap veren olmayınca araştırma yaptım bu sonucu buldum birileri bu sorunu yaşıyorsa çözüm yolu olmuş olur

[h=4]2016/21 sayılı SGK Genelgesi İle İşyerinde Geçirilen Kalp Krizi İş Kazası Sayılıyor[/h][FONT=&quot]Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 29.09.2016 tarihinde yayınlanan “Kısa vadeli sigorta kolları uygulamaları” konulu 2016/21 sayılı SGK Genelgesi’nin; “Sigortalının işyerinde kalp krizi geçirmesi veya başka bir hastalık nedeniyle ölmesi ya da ruhen veya bedenen hemen veya sonradan engelli hale gelmesi iş kazası olarak kabul edilecektir.” Hükmü gereği işyerinde kalp krizi geçirilmesi iş kazası olarak sayılacaktır.[/FONT][FONT=&quot]Feti SAVRAN[/FONT][FONT=&quot]Sosyal Güvenlik Denetmeni[/FONT][FONT=&quot]İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Uzmanı
[/FONT]

Üst Alt