Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İZEV - Yaşam Hakkı - Duvar - İzleyip Paylaşalım Lütfen

[FONT=sans-serif]Roger Waters şarkının 2 yıllığına telif hakkını verdi. Bence müthiş bir çalışma[/FONT]

İZEV - Yaşam Hakkı - Duvar (Roger Waters - Pink Floyd - Another Brick in The Wall)

Merhaba arkadaşlar

İzlenmesine katkıda bulunmak isteyenler youtube sitesine gitmesine gerek var mı, yoksa paylaşatığımız diğer sitelerde izlenmesi yeterli oluyor mu bilmiyorum. O nedenle youtube sayfında izlemenizi öneriyorum.

Engellilere yönelik kurulması planlanan yaşam köyü için katkı sağlamaya ne dersiniz?

Pink Floyd’un kurucusu Roger Waters, ‘Another Brick in The Wall’ adlı şarkısının Türkçe versiyonunun seslendirme hakkını, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’ndaki (İZEV) down sendromlu gençlere iki yıl için ücretsiz verdi. Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve Koray Avcı'nın seslendirdiği "Yaşam Hakkı - Duvar" parçasının klibi de yayınlandı.

En az 10 milyon kişinin klibi izlemesi durumunda elde edilen gelir ile engelliler için bir yaşam köyü kurulması planlanıyor. Sizler de izleyerek katkı sağlayabilirsiniz.

Güzel bir farkındalık olmuş. Linki aşağıya bırakıyorum.

*İZEV - Yaşam Hakkı - Duvar (Roger Waters - Pink Floyd - Another Brick in The Wall)

https://youtu.be/3dnzLM_N-2Q

Yaşam Köyü' kurulacak İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı

10 milyon kişi bu videoyu izlerse 'Yaşam Köyü' kurulacak
İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) farklı bireylerin sesini sanatla duyurmak adına 'Hayvanlar ve Biz' projesini hayata geçirdi. Pink Floyd'un solisti Roger Waters'ın desteğiyle 'Another Brick in The Wall' şarkısına 30 farklı bireyle klip çeken İZEV, klibin internette 10 milyon kişi tarafından tıklanmasını hedefliyor.

Youtube de videoya beğeni yapalım izleyelim elimizden geldiği kadar paylaşalım

Video'yu paylaştım yalnız, aklıma şu sorular takıldı: 10 milyon izlenmezse yaşam köyü yapılmayacak mı? yoksa bu söylem yalnızca farkındalık oluşturmak amacıyla mı yapılmış? Video izlendiği oranda vakfa gelir mi getiriyor?

2 Bin kişi beğenmemiş yeni görüyorum muhteşem olmuş tam destek

Videoyu izledim ve beğendim.umarım,yaşam köyü bir an evvel kurulur.
Farklılıklarımız,zenginliğimizdir.herkesin aynı tarzda düşündüğü,aynı biçimde hareket ettiği,aynı fiziksel veya zihinsel özelliklere sahip olduğu bir dünya,oldukça sıkıcı ve anlamsız olurdu bana göre.
toplumumuzda,farklılıklarımıza dair farkındalığın ve hoşgörünün artmasını dilerim.

Velev ki bazı farklılıklarımız sonucu dünyada herhangi bir ''katma değer'' oluşturamıyoruz (öyle olduğumuzu iddia ediyorlar ya o yüzden söylüyorum). Bu durumda olsak bile yaşamak, ve dünya genelindeki imkanlardan eşit ölçüde yararlanmak hakkımız değil midir? Hepimiz insan olduğumuz için değerliyiz ve insan olarak dünyaya zenginlik katıyoruz. Zenginlik derken bedensel ve zihinsel engellilik durumlarından bahsetmiyorum. Sanki bizlerde bir iman kuvveti, bir anti madde reaktörü, sınırsız bir enerji kaynağı var. Yaşayanlara sorun bakalım ''engellilik sizlere neler kattı'' diye. Örneğin hayvanat bahçesine gittiğinizde sıkıntınız azalıyor, gözünüz bir iki renkli havan görüyor, biyolojik zenginliğin ne kadar güzel bir şey olduğundan bahsediyorsunuz. Ama oradaki hayvanların hapsedildiğini göremiyorsunuz. Engellilere uzaktan bakıp ''olsun ya onlar da zenginlik işte'' derken de bakış açınız budur.

ılgaz20
Farklılıklarımız zenginliktir derken,tabi ki biyolojik çeşitliliği kastetmedim.yanlış anlamış olmanı,engelli olmakla ilgili hassasiyetine yoruyorum.ben de engelli bir kişiyim ve engellilere uzaktan bakıp,boş yorumlar yapacak birisi değilim.

benim demek istediğim,engelli bireylerin,tıpkı her birey gibi,duygusuyla,düşüncesiyle,davranışlarıyla hayata kattıkları zenginlikti.

Önemli olan insanlıktır ve herkesin bu dünyada eşit hakkı var. Ancak çoğu insan bunları yanlış bir düşünce yapısı içinde söylüyor. "Onlar eksik değil farklı" söylemini her yerde duyuyoruz. Sorduğumuzda da pozitif ayrımcılık yapıyoruz diye savunma geliyor. "Pozitif" ayrımcılık dedikleri şey bu durumda en büyüğünden ayrımcılık sayılır. Konuyu daha net açıklayıp engelliliğin herhangi bir sıradışılık, farklılık veya zenginlik olmadığını söylemeniz olumlu bir şey. Benim bu düşüncelerimi "Engelli olmakla ilgili hassasiyet" yerine "fiziksel açıdan engellenmiş ve hayatı kısıtlanmış" bir insanın sesini yükseltmesi olarak görebilirsiniz. Bu düşüncelerim ülkedeki genel durum ve söylem üzerinedir.

@ılgaz20
Bu dünyada herkesin eşit yaşama hakkı olduğuna,herkesin olmasa da,çoğu kişinin katıldığını düşünüyorum. katılmayanların da,hayattan gerekli dersi alacağından,hiç şüphem yok

Ancak,çoğu insanın bunu,yanlış bir düşünce yapısı içinde söylüyor olduğu yorumunu,hassasiyet olarak görüyorum. Zira,bana göre birinin bana,engelli,eksik,özürlü ya da farklı demesi,sadece o kişinin,düşünce ve ifade özgürlüğüdür.

Bence bu ifadelerin hiçbiri,ayrımcılık ya da hakaret anlamı içermiyor ve bu yüzden,yanlış bir düşünce yapısı içinde söylenen sözcükler değiller. Farklılık konusuna gelince,sadece engelliler ve engelsizler arasında kullanılan bir kelime değil farklılık kelimesi.

Engelli veya engelsiz,her insan,fiziksel,zihinsel veya duygusal anlamda,birbirinden farklıdır zaten ve bu farklılıklardır ki,her birimizi,özel birer insan yapar.

Elbette bazımız çok zeki,bazımız daha az zeki,bazımız çok duygusal,bazımız duygusallık yönünden biraz daha eksik olabiliriz. Sonuç olarak,demek istediğimin özü şu ki,bizi biz yapan,eksikliklerimiz veya fazlalıklarımız olabilir.bedenimizde veya zihnimizde olan,eksiklik veya fazlalık,ister farklılık,ister özellik olarak,ister başka türlü,adlandırılsın,bize birşey katmaz veya eksiltmez.

Kendimizi olduğumuz gibi görmeli ve sevmeliyiz.

10 m kişi videoyu izlerse engelliler için yaşam köyü kurulacak

Sevgili Arkadaşlar,
sizlerden bir ricam var.
Bilen arkadaşlar vardır belki, Pink Floyd'un ünlü şarkısı The Wall'ın haklarını Roger Waters iki yıllığına Türkiye'deki İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı
İZEV'e verdi ve şarkıya Türkçe sözler yazıldı. Selda BAĞCAN , Funda ARAR, Kubat gibi sanatçılar seslendirdi.
Video şu anda 3.8 milyon izlendi, eğer 10 milyon izlenme alırsa Engelli Dostlarımız, kendileri için bir yaşam köyü kurucak.
Yapmanız gereken tek şey videoyu izlemek ya da izlenme sayısının artmasına yardımda bulunmak. Göndereceğim videoyu elinizden geldiğince etrafınızdaki herkese ulaştırıp izlemelerine vesile olup bu yaşam köyünün kurulmasına destek olursanız gerçekten çok sevinirim.✌
Sevgi, saygı ve selamlarımla 🌿💐

Üst Alt