Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalp hastasıyım. %55 raporum var. 2022 aylığı alabilir miyim?

hüseyin32

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Değerli arkadaşlar bu özürlü aylığını kimler alabiliyo. Çevreden bana özürlü aylığı alsana falan diyolar. Benim bildiğim kadarıyla bu aylığı sadece kendisine bakamayacak durumda olanlar alabiliyo. Ama ben kendi işimi kendim görüyorum. Doğuştan kalp hastasıyım. 2 defa ameliyat oldum. %55 raporum var. Raporu 15.12.2010 tarihinde aldım. Maddi durumumuzda çok iyi sayılmaz sadece babam asgari ücretle çalışıyo. Ben ağır işlerde çalışamıyorum. Bana göre olan işlerdede genelde bayan eleman tercih edildiği için iş bulamıyorum. 2011 ocak-şubat aylarında toplam 13 gün sigortam var. Şuan hiçbiryerde çalışmıyorum. Bende o aylığı alabilir miyim? Verdiğiniz bildiler için şimdiden teşekkürler.

Yüzde 40 ve üzeri özürlü raporuna sahip kişiler,
Evlerine giren toplam gelir evde yaşan kişisine bölündüğünde kişi başı düşen gelir 100 TL'yi geçmeyen kişiler,
Ve herhangi bir işte aktif sigortalı olarak çalışmayan kişiler,

2022 özürlü aylığından aşağıdaki bağlantıda görecekleri evrakları tamamlayıp başvurularıını yaparak yararlanabilirler..

http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

Üst Alt