Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kamuya engelli personel almak için yapılan sınavlarda ne gibi sorular soruluyor?

kayaozesen

Yasaklı Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar bu sınavda ne gibi sorular soruyorlar muracaat ettim ama ilkkez gireceğim ağırlıklı olarak hangi konulardan sorruyolar

1-dostum sen bu sınava ne şekilde müracaat etin? neredeki ve hangi görev için yapılacak bu sınav?

2- raporun elinde hazırmı? benimkisi daha çıkmadı... raporumu alıp işkura kayıt olduktan sonramı bu sınavlara başvurabilirim?

3- daha önce yapılan kpss ye girdin mi? ben girdim önlisans 78 aldım... bunun bir anlamı olacakmı bu sınavda?

bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum...

merhaba,
Ben bu sınavlardan birine girip kazanmış biri olarak yardımcı olmaya çalışayım.
2006'da yapılan lise mazunu memur alım sınavıydı. KPSSden bi iki ay sonra yapıldı. Sınavdaki sorular kpss'den daha kolay ve çok benzerleriydi. Genel kültür, matematik ve türkçe çıktı. ben kpss2den 87 almış bi yere girememiştim o sınavı kazandım. Kolaydı ama bilgilerim tazeydi, kpss'ye biraz da olsa hazırlanmıştım.
Sınavlara girecek herkese başarılar diliyorum, engelliye memurluk gibisi yok :)

Arkadşlar bende nacizane görüşümü bildireym sorular kpss sorularına benzer hatta dha kolay soruolar hatta bazı kurumlarda formalite icabı yapıldığı için zaten belli alıncak adamlar saçma sapan sadece soru hazrlamak için hazırlanmş sorular olablio size tavsiyem bu sınavlara girdiğnzde takibinizi kendiniz yapın o kurumun en yüksek mercisine kadar başvurun hakkınzın yendiğini düşünürseniz eğer

ya bir şey sormak istiyorum.. ben 19 yaşında yım.. %98 engelliyim.. ama elim çalışmakta pc başı işleri yaparım.. kamu okumaktayım açıköğretimden... hiçbir kpss vb şeye girmedim henüz.. devlet memmuru olarak değilde,, belediye vs. kurumlara işçi olarak girebilirmiyim... böyle bir hakkım var mı varsa ne yapmalıyım.. izleyeceğim yol nedir.. bilgilendirirseniz sevinirim..

yukarda link vermişşiniz ama bir şey anlamadım.. yardımcı olursanız sevinirim...

Arkadaşım kamuda işçi olmak için KPSS sınavına gireceksin. Daha sonra İŞKUR un açmış olduğu taleplerden şarları size uyanlara müracaat edeceksiniz. Daha sonra mürracaatlar sonunda sıralamaya girebilirseniz. Mülakata girme hakkını kazanacaksınız. Daha sonra da mülakatı da kazanırsanız. tamam...

Yanlış anlaşılmasın ben sınavı kazandım ama torpilim yoktu, kimsenin hakkını yemedim. Başka şehirden sınava gittim, tanıdığım kimse de yoktu. Sanırım daha o kadar torpil işleve sokulmamıştı o zaman. Şans işte, şimdi olsa girebileceğimi ben de zannetmiyorum.

Arkadaşlar her yıl bizler için 3 kez düzenlenen bu sınavlara hangi kaynaklardan çalışabiliriz.Yani atıyorum açık öğretime hazırlanmak için murat yayınları var,bu sınavlar içinde düzenlenmiş bir kaynak varmıdır,yoksada nerelerden faydalanarak bu sınavlara çalışabiliriz, yayın adı,internet sitesi v.s gibi yönlendireceğiniz yerler varsa bilgilendirirseniz memnun olurum.Daha önemlisi her kurumun sorduğu sorular ve alanlar birbirinden çok mu farklı bu sınavlara katılan arkadaşlar tecrübelerini anlatırlarsa bizlerde faydalanmış oluruz.Hepinize şimdiden çok teşekkürler.

Slm bu sınav ne zaman ve nerden kayıt yapılıyor bilgilendirilseniz sewinirim...

eshat;
abi bu kpss ne zamn yapılıyor,, kaç yılda bir yapılıyor,, nerde yapılıor,, nere başvuracaz,, haberlerini nerden takip edebiliriz...

kpss sınav konularından soruyorlar tabı soru sayısı ve suresı kuruma baglı

lisans her sene sınav yapılıyor önlisans ve lise ve dengi okullardan mezun olanlar 2 yılda bir sınav yapılıyor

murat yayınları yediiklim güvender yargı gibi çeşitli kitaplar var çalışabilecegınız

kpss sınavına girmen sart ondan sonra beledıyelere sınavlara giriceksin

iş kura kayıdn cok onemli cunku ış kura kaydın yoksa raporu tekrar cıkar diyebiliyolar
birde aldıgın puan sdece baraj puan nıteliği taşıyor kurum içi sınavada girmen gerekiyor

alperencsm;

Arkadaşın;
KPSS Ortaöğretim mezunları için iki yılda bir yapılıyor. en son 2008 de yapıldı. KPSS ye OSYM den başvuru yapacaksın.
KPSS tercih haberleri, özürlü memur alım haberleri için Memurlar.Net
KPSS başvuru için de ÖSYM
Bu sitelerden gerekli bilgileri bulabilirsin. Kafana takılan olursa sorabilirsin. :)

ben bu konuya ve bu sınavlara medet umanlara gülerim :) çünkü gireceklerin belli olduğu bi sınavı neden dert edesiniz ki :)) aslında ülkemin ağlanacak hali bu....

Görüşünüze saygı duyarım arkadaşım, Bende KPSS ile işe girdim. Hiçte belli değildi kimin gireceği. Açıkcası bende sizin gibi düşünüyordum. Ama benim gibi torpilsiz girenlerde oluyormuş.:)

İstisnalar kaideyi bozmaz. Ama azimle bozulmayacak kural da, kaide de da yoktur....Yeterki iste!!!

Üst Alt